„Ястребите“ изненадаха Шак и компания

Тимът на „Атланта Хоукс“ сложи край на серията си от 17 мача без победа като гост, побеждавайки „Маями Хийт“с 82:79 точки. „Ястребите“ изоставаха с 10 точки в началото на последната четвърт, но стигнаха до изненадващ обрат.
Тимът на „Атланта Хоукс“ сложи край на серията си от 17 мача без победа като гост, побеждавайки „Маями Хийт“ с 82:79 точки. „Ястребите“ изоставаха с 10 точки в началото на последната четвърт, но стигнаха до изненадващ обрат. Гостите имаха 14 загуби от 15 мача срещу "горещите" и спечелиха във Флорида за първи път от 2002 година. Джош Смит направи чадър на Дуейн Уейд 3,9 секунди преди края и с това помогна на своя тим да спечели. Джо Джонсън завърши с 22 точки за победителите, а Смит добави 16 точки и 11 борби. Марвин Уилямс се отчете с 13 точки и 10 борби за „Атланта“. Шакил О'Нийл завърши с 18 точки и 10 борби за „Маями“ и записа 7 чадъра, което е неговото най-добро постижение за последните три години. Удонис Хаслем и Рики Дейвис добавиха по 17 точки за „горещите“, а Дуейн Уейд записа 14 точки при едва четвъртия си мач този сезон след операция на коляното. Карън Бътлър вкара 39 точки, 7 от които в продължението за победата на „Вашингтон Уизърдс“ със 114:111 точки след продължение срещу „Шарлот“. „Вълшебниците“ ще бъдат без Джилбърт Аринас за три месеца, след като той претърпя операция на коляното. „Бостън Селтикс“ записа 9 победа от началото на сезона (като има и една загуба), след разгрома на „Голдън Стейт“ със 105:82 точки след 20 точки и 10 борби на Кевин Гарнет, а „Далас Маверикс“ във втори пореден мач стопи двуцифрен пасив и победи „Хюстън“ със 100:94 точки. Яо Мин се отличи с 30 точки, 15 борби и 6 „чадъра“ за ракетите.