Аржентина губи от Колумбия в Богота

С гол на Дарио Морено в 82-ата минута Колумбия обърна от 0:1 до 2:1 Аржентина и нанесе първа загуба на „гаучосите“ в квалификациите за Световното първенство през 2010 година. На стадион „Ел Кампин“ в столицата Богота аржентинците трябваше да играят през по-голямата част от времето с човек по-малко, след като Карлос Тевес получи директен червен картон.
С гол на Дарио Морено в 82-ата минута Колумбия обърна от 0:1 до 2:1 Аржентина и нанесе първа загуба на „гаучосите“ в квалификациите за Световното първенство през 2010 година. На стадион „Ел Кампин“ в столицата Богота аржентинците трябваше да играят през по-голямата част от времето с човек по-малко, след като Карлос Тевес получи директен червен картон. Въпреки загубата отборът на Алфио Базиле запази лидерската си позиция в Зона Южна Америка с 9 точки от 4 мача. Напрежението съпътстваше двубоя от самото му начало и главният съдия Хорхе Ларионда бе принуден да покаже общо 8 жълти картона. В 25-ата минута Карлос Тевес удари без топка защитника на домакините Бустос и видя червения цвят. Независимо от численото неравенство Аржентина бе отборът, който доминираше на терена преди почивката и в 37-ата минута гениалният Лео Меси откри резултата с прецизен удар. С подкрепата на пълния стадион колумбийците се вдигнаха на щурм след почивката. Пред вратата на Абондансиери ставаше все по-горещо и в 62-ата минута „виновникът“ за изгонването на Тевес Бустос направи 1:1. Домакините не се задоволиха с това и продължиха да атакуват. Щастието им се усмихна 8 минути преди края, когато резервата Дарио Морено бе най-съобразителен в полето на Аржентина и вкара победния гол. Не по-малко емоции имаше и в Каракас, където Венецуела и Боливия си вкараха 8 гола за крайното 5:3. Домакините, в чийто състав бе защитникът на „Литекс“ Алехандро Сичеро, на три пъти догонваха в резултата, но в крайна сметка се поздравиха с успеха. До 82-ата минута Боливия водеше с 3:2. Тогава Гуера изравни, а в 89-ата и 90-ата минути Малдонандо сложи точка на спора в полза на Венецуела. В класирането след четвъртия кръг води Аржентина с 9 точки, пред Колумбия с 8 и Парагвай - 7. Бразилия е на 5-о място с победа и две равенства.