Роналдо се завърна в игра под ръководството на Стоичков

Футболният отбор на Роналдо и компания със старши треньор Христо Стоичков завърши наравно 2:2 с тима на Зидан и компания, воден от наставника на „Атлетико“ (Мадрид) Хавиер Агире в петото издание на благотворителния мач срещу бедността под егидата на ООН.
Данаил Кисов Футболният отбор на Роналдо и компания със старши треньор Христо Стоичков завърши наравно 2:2 с тима на Зидан и компания, воден от наставника на „Атлетико“ (Мадрид) Хавиер Агире в петото издание на благотворителния мач срещу бедността под егидата на ООН. Двубоят се игра на стадион „Ла Росаледа“ в курортното испанско селище Малага. Отборът на Стоичков игра с бели екипи, а част от него беше седемкратният шампион във Формула 1 Михаел Шумахер. През първото полувреме срещата беше ръководена от италианския съдия Пиер Луиджи Колина, а през втората част рефер бе испанецът Еваристо Пуентес Лейра. Отборът на „сините“, на Зинедин Зидан, поведе с 2:0 още до почивката. Головете отбелязаха съответно Салва в 11-ата минута и Роке Жуниор в 44-ата. В този мач съотборници на Зидан бяха мегазвезди като състезателя по голф Серхио Гарсия и актьора Мигел Анхел Муньос. През второто полувреме тимът на Христо Стоичков изравни чрез попадения на Хулио Дос Сантос в 61-вата и на Алваро Негредо в 65-ата минута. Двамата са футболисти на испанския първодивизионен „Алмерия“. Набраните средства от двубоя, които надхвърлят 1 милион евро, се разпределят по проекти на ООН за страни от Африка, Азия и Южна Америка. Бившият треньор на българските национали и на испанската „Селта“ Христо Стоичков отново се прояви в собствения си запазен стил. Този път Камата изригна срещу „Реал“ (Мадрид) пред испанските медии. Ицо бе гост на Факултета за медии в Малага преди снощния бенефисен мач „Аз няма да тренирам „Реал“ (Мадрид), дори да ми дават всичкото злато на света. Аз съм прям и директен, честен и твърд, затова го казвам“, обяви Стоичков. В умозаключенията си Ицо засегна и темата Йохан Кройф. „Когато ми беше треньор, чувствах към него любов и омраза. Йохан обаче си остава завинаги най-важният треньор в моята кариера. Може да сме имали сблъсъци, но винаги се уважавахме“, добави Стоичков.