Волейболистите ни бият и Египет на „Световната купа“

Българските волейболисти се чувстват като участници в шоуто „Биг брадър“ в Мацумото, признаха самите избраници на Мартин Стоев след втората си победа вчера сутринта. Българите надиграха състава на Египет с 3:1 гейма (25:19, 25:18, 23:25, 25:18) във втория си мач от турнира за световната купа в Япония, който е квалификация за олимпийските игри в Пекин през 2008 година.
Георги Иванов Българските волейболисти се чувстват като участници в шоуто „Биг брадър“ в Мацумото, признаха самите избраници на Мартин Стоев след втората си победа вчера сутринта. Българите надиграха състава на Египет с 3:1 гейма (25:19, 25:18, 23:25, 25:18) във втория си мач от турнира за световната купа в Япония, който е квалификация за олимпийските игри в Пекин през 2008 година. След 3:1 срещу Испания в неделя това е втора победа за българите в надпреварата. Двубоят в град Мацумото премина в тренировъчно темпо, а Мартин Стоев още от самото начало даде възможност за изява на всички свои състезатели. Още с пристигането на автобуса пред залата, в която се играят мачовете, оператор на телевизията „Фуджи“, която държи правата, заснема и излъчва всяка стъпка на нашите волейболисти. Операторът ги следва по коридорите на залата и дори в съблекалнята. Нашите са постоянно атакувани и от японските запалянковци. Освен във фоайето на хотела ловци на автографи има и пред входа на залата. Истински кошмар за волейболистите ни е преминаването през микс зоната, където са най-многобройните фенове. На особена почит се радва Владимир Николов, който миналата година игра за японския „Торе Ероуз“, Матей Казийски, Пламен Константинов и треньорският щаб Мартин Стоев и Владислав Тодоров. В мача вчера бронзовите медалисти от последното световно първенство поведоха още от началото и двете технически прекъсвания дойдоха съответно при 8:6 и 16:11 в полза на българите. Силната игра в нападение осигури безпроблемната победа в гейма с 25:19. Втората част отново протече спокойно за България независимо от отпускането в определени моменти. В крайна сметка „лъвовете“ спечелиха с 25:18 въпреки няколкото грешки в защита. Заради отпускане в отбора на България, третият гейм беше най-равностоен и вървеше точка за точка. Непостоянните изяви на нашите позволиха на Египет да дръпне в края, да спечели с 25:23 и да намали резултата на 2:1. В четвъртия гейм в състава на България отново имаше колебливи и несъсредоточени изяви. Въпреки това Египет нямаше как да се противопостави успешно на по-голямата класа на българите. За играч на мача беше определен посрещачът Тодор Алексиев. В третия си двубой в турнира, който е утре, България ще играе срещу Пуерто Рико. „Хубав резултат за нас заради точковата разлика. За пореден път обаче примерът в нашия отбор го дадоха опитните играчи. Малко съм разочарован от младите. Матей Казийски игра по-добре от вчера. С всеки с изминал мач играта ни ще се подобрява. Отиваме за две победи в Тояма срещу Бразилия и САЩ и се надявам, че градът в който направихме лагер преди световното първенство, отново ще ни донесе късмет. Ще сменям състава максимално често, защото в турнира има шест по-силни и шест по-слаби отбора и от петте трудни мача, които имаме да изиграем остават още четири. Едва след това ще мога да направя равносметка на турнира“, заяви след мача треньорът Мартин Стоев. Днес веднага след мача срещу Пуерто Рико волейболистите ни заминават за Тояма, където ще се играят двубоите от втората фаза. Желанието на организаторите е отборите да могат да направят тренировка в местната зала. Разстоянието между Мацумото и Тояма, нашите ще изминат с автобус за около 3 часа и половина. В Тояма волейболистите ни бяха на лагер миналата година преди Световното първенство. Други резултати от турнира: Пуерто Рико - САЩ – 3:1; Аржентина - Тунис – 3:1; Австралия - Русия – 0:3; Япония - Южна Корея 3:0, Бразилия – Испания 3:0.