„Гаучосите“ прегазиха и Боливия

Националният тим на Аржентина не срещна никакви проблими с Боливия у дома и победи лесно с 3:0 в Световните квалификации от зона Южна Америка. Аржентинците осъществиха сериозен териториален натиск, но чак в 41-вата минута 19-годишната звезда на „Атлетико“ (Мадрид) Серхио Агуеро изведе тима си напред.
Националният тим на Аржентина не срещна никакви проблеми с Боливия у дома и победи лесно с 3:0 в световните квалификации от зона Южна Америка. Аржентинците осъществиха сериозен териториален натиск, но чак в 41-вата минута 19-годишната звезда на „Атлетико“ (Мадрид) Серхио Агуеро изведе тима си напред. Той получи пас от Мартин Демикелис с глава и отблизо откри резултата. В 56-ата минута Хуан Рикелме удвои аванса на домакините след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра, а четвърт час преди края плеймейкърът оформи крайното 3:0 след асистенция на Лионел Меси. Така възпитаниците на Алфио Базиле продължават да са лидери в класирането с пълен актив от 9 точки и без допуснат гол, а втори е Парагвай със 7 точки. Селекционерът на националния отбор на Еквадор Луис Фернандо Суарес напусна поста си, след катастрофалната загуба на неговия тим с 1:5 от Парагвай. "Надявам се, че това мое решение ще бъде в полза на отбора в тези трудни моменти", заяви Суарес. Парагвай разгроми Еквадор с попадения на Нелсон Валдес, Роке Санта Крус, Нестор Аяла и два на Кристиян Риверос, а почетният гол за Еквадор бе дело на Иван Кавиедес. В друг квалификационен двубой Колумбия спечели трудно като домакин срещу Венецуела с 1:0, а голът на победата за домакините отбеляза Рубен Торес Дарио Бустос в 82-рата минута.