Федерер разби Родик и ще се срещне с Надал

№ 1 в световния тенис Роджър Федерер отнесе с 6:4, 6:2 Анди Родик в последния си двубой от „червената група“ на „Мастърс къп“ в Шанхай с награден фонд 4,45 милиона долара и ще се изправи в супердвубой срещу Рафаел Надал в полуфинала на турнира.
Калоян Атанасов № 1 в световния тенис Роджър Федерер отнесе с 6:4, 6:2 Анди Родик в последния си двубой от „червената група“ на „Мастърс къп“ в Шанхай с награден фонд 4,45 милиона долара и ще се изправи в супердвубой срещу Рафаел Надал в полуфинала на турнира. Преди сблъсъка между двамата швейцарецът имаше 14 победи срещу Родик и само една загуба, като не бе побеждаван в последните 10 двубоя. Единственият успех на Родик бе на „Фед къп“ в Монреал през далечната 2003 година. Двубоят започна равнастойно, като в първите два гейма тенисистите спечелиха подаванията си. Швейцарецът направи пробив в третия гейм и след като лесно взе сервиса си на 30, увеличи преднината си на 3:1. Родик вкара в игра убийствения си сервис, а един от асовете му бе със скорост 236 километра в час. В деветия гейм при 5:3 за Федерер швейцарецът имаше брейкпойнт, но Родик се измъкна и запази шанса си. Той не успя да стори това в следващия гейм и така швейцарецът спечели първия сет само за 32 минути. Родик имаше доста проблеми в играта си и пласира твърде малко удари към слабия форхенд на Федерер. Във втория сет Федерер отново започна вихрено и проби съперника още в първия гейм с третия си брейкпойнт. С невероятни отигравания № 1 в схемата дръпна с 4:0 гейма и не се виждаше как Родик може да обърне двубоя. Американецът все пак се записа на борда за 1:4, но след още два разменени гейма накрая бе безапелационен и спечели подаването си на 0, а с това и крайната победа само за 61 игрови минути. Федерер направи три пробива срещу Родик, който не успя нито веднъж да пробие сервиса на швейцареца. Двамата направиха по 7 аса. Така на полуфиналите номер 1 в света Роджър Федерер ще срещне най-големия си съперник - Рафаел Надал (Испания), а Анди Родик ще играе срещу Давид Ферер (Испания). Роджър Федерер се стреми към четвърта титла от финалния „Мастърс“ за последните пет години. В другия двубой от групата Гонсалес, който победи Федерер в първия кръг, не се предаде лесно срещу руския тенисист Давиденко и срещата продължи близо 2 часа. Номер 4 в схемата Давиденко, който има шанс да спечели Купа „Дейвис“ с Русия на финала срещу САЩ, направи 36 непредизвикани грешки и едва 4 пробива от 15 възможности. Това е четвърта поредна победа за руснака над Гонсалес, като досега той няма загуба от чилиеца.