Енен разплака Шарапова след тричасов спектакъл

Жустин Енен победи в прекрасен финал Мария Шарапова с 5:7,7:5,6:3 и за втора поредна година се окичи с титлата на шампионата на WTA в Мадрид. Двете тенисистки сложиха край на сезона в женския тенис с изключителен мач, продължил 3 часа и 25 минути.
Калоян Атанасов Жустин Енен победи в прекрасен финал Мария Шарапова с 5:7,7:5,6:3 и за втора поредна година се окичи с титлата на шампионата на WTA в Мадрид. Двете тенисистки сложиха край на сезона в женския тенис с изключителен мач, продължил 3 часа и 25 минути. Срещата бе изпълнена с драматизъм и много обрати, като белгийката направи доста двойни грешки, но бе по-ефективна при реализирането на пробиви в подаването на съперничката си. И двете тенисистки показаха непримирим характер и воля за победа и редуваха страхотни разигравания, в които имаше много прецизни удари в ъглите на корта. №1 в света Енен първа проби сервиса на съперничката си за 2:1 в първия сет, но Шарапова отвърна веднага и изравни за 2:2. Добрите ретури, с които рускинята е известна, и помогнаха да реализира единствения друг брейкпойнт до края на сета, който Шарапова спечели със 7:5. Двете тенисистки трудно печелеха подаването си В последния 12 гейм имаше 10 равенства, а публиката създаде френетична атмосфера, от която се възползва Шарапова. „Беше ми много трудно. Тя доминираше в първия сет, а аз бях изнервена и ядосана, че не успях да доведа нещата до 6:6. Но във втория сет направих обрат и спечелих няколко брейкпойнта“, сподели след срещата Енен. Във втория сет играта вървеше равностойно до 4:4 гейма но няколко силни удара на Енен принудиха Шарапова да сгреши форхенд за 4:5. №6 в световната ранглиста отново спечели подаването на Енен, но при 6:5 белгийката бе убедителна и с втория си пореден пробив взе втория сет със 7:5. Енен продължи да взема подаването на съперничката си с пробив за 2:1 в третия сет, но при 3:2 Шарапова, която получи лекарска помощ заради проблеми с дишането, все пак успя да изравни. До края Енен обаче бе безкомпромисна, спечелвайки 3 поредни гейма, а с това и крайната победа. В последната точка Шарапова сгреши елементарно воле и проплака в агония, но като цяло представянето и бе чудесно. С драматичния успех шампионката от "Ролан Гарос" и US Open Енен спечели 10-ата си титла за годината и пета поред. За успеха тя ще вземе 1 милион долара от наградния фонд, а Мария си тръгва от испанската столица с 500 000. След като 25-годишната белгийка спечели за шести път от осем мача срещу Шарапова, тя удължи серията си от поредни победи на 25, което е неин личен рекорд. Родик и Гонзалес стартираха с успех в „червената група“ На мъжкия „Мастърс Къп“ в Шанхай №7 в света Фернандо Гонзалес сензационно победи водача в световната ранглиста Роджър Федерер с 3:6, 7:6, 7:5 във втория двубой от „червената група“. Дебютният сет бе спечелен лесно с 6:3 от №1 в света, който реализира 84% от първото си подаване срещу само 48% за чилиеца. Във втория сет и двамата тенисисти печелеха сервиса си до 6:6, но в тайбрека Гонзалес се развихри и отвя Федерер с 7:1 точки. Мачът продължи в същото русло до 5:5 в решителния трети сет, когато Гонзалес със стопволе проби съперника си и поведе с 6:5. Чилиецът лесно спечели подаването си за 7:5, а с това и първата си победа срещу Федерер в 11 двубоя по между им.