Васил Божков получи хранилището на „Кремиковци“

Хранилището за отпадъци на металургичния гигант „Кремиковци“ в село Челопечене вече е собственост на хазартния бос Васил Божков. Сделката е станала факт в края на миналата седмица и e част от начина, по който Прамод Митал се издължава на Божков, от когото купи футболния клуб ЦСКА, довери човек от управата на „армейците“.
Виктор Червенски Хранилището за отпадъци на металургичния гигант „Кремиковци“ в село Челопечене вече е собственост на хазартния бос Васил Божков. Сделката е станала факт в края на миналата седмица и e част от начина, по който Прамод Митал се издължава на Божков, от когото купи футболния клуб ЦСКА, довери човек от управата на „армейците“. Индийският милиардер за почти година е превел по-малко от половината от сумата от 15 милиона евро, срещу която придоби акциите на тима от Борисовата градина. Вместо да превежда редовно суми, Митал се разплаща, като отстъпва на българския бизнесмен дейности в комбината. Още преди няколко месеца Божков е получил правото да стопанисва всички магазини и лавки на територията на „Кремиковци“, както и да снабдява работниците със стоки, които се заплащат с купони. Тях им осигурява заводът, а после ги осребрява на Божков. Така с печалбите от тези дейности бившият собственик на ЦСКА лека-полека си получава дължимото. Наскоро хазартният бос вдигнал голям скандал на президента на „червените“ Александър Томов, в резултат на който Митал се съгласил да отстъпи хранилището. Според запознати от тази дейност потокът на средства към сметките на Божков значително ще се увеличи. Другата новина, с която футболисти и служители се утешават, е, че Томов обещал, ако разликата в класирането от „Левски“ се запази осем точки или се увеличава, в касата на клуба всеки втори месец да влизат по 250 000 евро. Парите щели да бъдат осигурени от „Кремиковци“. Вчера играчите на ЦСКА победиха на своя стадион пловдивския „Ботев“ с 2:0. Головете за домакините отбелязаха Велизар Димитров (9-а минута) и Тодор Янчев (39-а минута). Възпитаниците на Стойчо Младенов бяха по-добрият отбор и заслужено победиха. Резултатът в тяхна полза можеше да бъде още по-изразителен, ако не бяха пропуските на Ней и Велизар Димитров. Изненадата на кръга бе поднесена в Ловеч, където „Литекс“ завърши 1:1 с „Черно море“. Този мач бе и дебютен на новия треньор на „оранжевите“ Миодраг Йешич. „Играхме с много страх. Не мисля, че сме се отдалечили толкова много от четворката. Все пак до края на сезона има още много мачове. Ще се борим, докато имаме шансове. Кризата в „Литекс“ е от психологическо естество. Видяхте, че загубихме първото полувреме и причината за това е поредицата от слаби резултати. През второто полувреме имахме възможности да отбележим гол, но много бързахме и затова сгрешихме. По време на паузата в шампионата ще имаме възможности да оправим този проблеми”, оправда равенството сръбският специалист. Текст под снимка: Хосе Гарсес (вдясно) и Велизар Димитров атакуват вратата на „Ботев“. Снощи „армейците“ победиха с 2:0.