Кошмарът „Хетафе“ пак шокира бездушна Барселона

В първа среща от 12-ия кръг в първенството на „Примера дивизион“ тимът на „Хетафе“ надигра изненадващо пълния със скъпи звезди тим на „Барселона“ с 2:0. Така каталунците не успяха да си отмъстят за загубата с 0:4 през пролетта в мач за Кралската купа.
Данаил Кисов В първа среща от 12-ия кръг в първенството на „Примера дивизион“ тимът на „Хетафе“ надигра изненадващо пълния със скъпи звезди тим на „Барселона“ с 2:0. Така каталунците не успяха да си отмъстят за загубата с 0:4 през пролетта в мач за Кралската купа. Освен това те загубиха за първи път в мач от първенството от този съперник. Головете за победителите от мадридското предградие вкараха Морал и Албин. Гостите останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато италианецът Дзамброта бе изгонен от терена. През първата част каталунците не показаха истинските си възможности, а добре играещите футболисти на домакините атакуваха опасно и създаваха положения пред вратата на гостите от Барселона. В 27-ата минута на срещата Ману дел Морал се възползва от грешка на вратаря на „Барселона“ Виктор Валдес и откри резултата. При гола останаха съмнения за нарушение срещу вратаря, но реферът Ибанес бе категоричен, че няма фаул. През втората част на двубоя видимо ядосан от развоя на събитията холандският треньор Франк Рийкард пусна на терена двете млади надежди на „Барселона“ Боян Къркич и Джовани дос Сантос, които замениха „звездите“ Меси и Роналдиньо, но и това не промени ситуацията на терена. В 85-ата минута Джанлука Дзамброта бе изгонен като получи директен червен картон. Крайният резултат беше оформен от Албин в 88-ата минута, след като се възползва от хубав пас на Уче и с далечен удар отбеляза втория гол в срещата. По този начин футболистите на „Хетафе“ нанесоха второто поражение на „Барселона“ от началото на сезона. След края на двубоя Франк Рийкард си тръгна бесен към съблекалнята,а привържениците на „Барса“ развяха белите кърпички които символизират искането на оставки. В друга среща от първенството на „Примера дивизион“ отборът на „Валенсия“ победи Мурсия с 3:0. Домакините зарадваха привържениците си, след като през седмицата допуснаха поражение у дома в Шампионската лига от тима на „Розенборг“ с 0:2. Това е първа победа на Куман начело на тима. В 12-ата минута бившият играч на „Реал“ (Мадрид) Иван Елгера бе най-съобразителен и вкара първия гол в мача. Второто попадение падна в 26-ата минута на срещата, когато щатният голмайстор Давид Вия се разписа. През второто полувреме домакините наложиха натиск към вратата на „Мурсия“ и закономерно падна и трети гол. В 51-ата минута Давид Вия вкара своето второ попадение в двубоя и реши изхода от срещата.