Бербо вкара на „Апоел“ и навика съотборниците си

Димитър Бербатов отбеляза първото си попадение от повече от месец игра с екипа на „шпорите“, а лондончани се наложиха с 2:0 в гостуването си на „Апоел“ (Тел Авив) в турнира за Купата на УЕФА.
Калоян Атанасов Димитър Бербатов отбеляза първото си попадение от повече от месец игра с екипа на „шпорите“, а лондончани се наложиха с 2:0 в гостуването си на „Апоел“ (Тел Авив) в турнира за Купата на УЕФА. Въпреки отбелязания гол поведението на българина на терена породи дълбоки съмнения, че Митко е щастлив в тима си и напълно е преодолял желанието да напусне „Тотнъм“ в посока „Манчестър Юнайтед“ след края на сезона. На терена в Израел Бербатов често изявяваше претенции към отиграванията на съотборниците си, от което най-много си изпатиха Роби Кийн и Аарън Ленън. Първо, Бербатов протестира гневно, след като партньорът му в атака Кийн не се приближи, за да направи двойно подаване, а след това българският национал се разгневи не на шега след безобразно центриране на Ленън. „Тотнъм“ поведе в резултата в 26-ата минута, когато Кийн засече с полуволе центриране на френския полузащитник Стед Малбранк. Бербатов остана безизразен след попадението си След 5 минути игра гостите удвоиха. Първо шут на Бербатов бе добре спасен от вратаря на „Апоел“ Ениема, но топката достигна до Малбранк, който я върна в наказателното поле и там Митко със силен удар с глава я прати в долния десен ъгъл на израелската врата. След отбелязаното попадение голмайсторът не прояви никаква емоция и с отпуснати до тялото ръце просто се оттегли от вратата. Впоследствие Бербатов се сдърпа с израелския защитник Гал Шиш, а последният бе изгонен за втори жълт картон в 50-ата минута, което окончателно предопредели изхода на двубоя в полза на „Тотнъм“. В другия двубой от Група G датският „Алборг“ и „Андерлехт“ завършиха наравно 1:1 и белгийците излязоха начело с 4 точки от 2 мача. „Карамелите“ превзеха Нюрнберг Отборът на „Евертън“ излезе начело с 6 точки във временното класиране в Група А, след като победи с 2:0 като гост германския „Нюрнберг“. Англичаните нанесоха своя удар в заключителните седем минути на срещата, когато се разписаха Микел Артета (83’) и Виктор Аничебе (89’). Руският „Зенит“ (Санкт Петербург) победи като гост гръцкия „Лариса“ с 3:2 в мач, изпъстрен с обрати, и излезе на второ място. „Байерн“ и „Болтън“ сътвориха страхотен спектакъл на „Алианц Арена“ и си поделиха точките – 2:2 в Група F. Гостите откриха резултата още в 8-ата минута, когато Гарднър прати топката под гредата на Оливър Кан. Изравнителният гол за баварците дойде в 32-рата минута, когато отлична комбинация сътвориха Рибери и Швайнщайгер, а Подолски успя да отиграе отлично ситуацията и отбеляза за 1:1. Само 4 минути след подновяването на играта Подолски вкара втория си гол в срещата за 2:1. Англичаните не се предадоха и успяха да доведат мача до равенство. Това стана в 82-рата минута, когато Кевин Нолан се пребори с бранителите Кристиян Лел и Лусио и подаде към Дейвис, който със слаб удар успя да преодолее Кан за крайното 2:2.