„Барселона“ и „Манчестър Юнайтед“ са на осминафинали

Отборите на „Барселона“ и „Манчестър Юнайтед“ си осигуриха класиране в следващата фаза на Шампионската лига след победи в поредни срещи от турнира. Каталунците се справиха с лекота с гостите от „Глазгоу Рейнджърс“ на „Камп Ноу“, докато „червените дяволи“ пък нямаха никакви проблеми срещу тима на „Динамо“ (Киев) и победиха с 4:0.
Данаил Кисов Отборите на „Барселона“ и „Манчестър Юнайтед“ си осигуриха класиране в следващата фаза на Шампионската лига след победи в поредни срещи от турнира. Каталунците се справиха с лекота с гостите от „Глазгоу Рейнджърс“ на „Камп Ноу“, докато „червените дяволи“ пък нямаха никакви проблеми срещу тима на „Динамо“ (Киев) и победиха с 4:0. Този път „Барса“ не прости на „Рейнджърс“ За разлика от двубоя в Глазгоу, когато имаха пълно предимство, но не успяха да спечелят, футболистите на „Барселона“ наказаха „Рейнджърс“ на „Ноу Камп“. Тиери Анри откри резултата в 7-ата минута. Секунди преди това удар на Меси попадна в гредата. Вторият гол за испанците падна в 43-тата минута, когато Меси добави избита след удар на Роналдиньо топка. В другата среща от групата в изключително зрелищен двубой „Лион“ постигна победа с 4:2 над отбора на „Щутгарт“. Тази победа бе втора в актива на французите и те вече имат шест точки и са трети в класирането в групата си. С поражението пък „Щутгарт“ отпада от евротурнирите. Това бе 4-та поредна загуба за „швабите“. С голям късмет „Рома“ измъкна 2:2 в Лисабон В група F „Спортинг“ (Лисабон) и „Рома“ завършиха наравно 2:2 в много драматичен мач. Португалците имаха надмощие през целия мач, но изпуснаха да спечелят. Гостите поведоха още във втората минута на стадион „Жозе Алваладе“ след прекрасен гол на Марко Касети. Десет минути по-късно реферът отмени нелеп автогол на вратаря на италианците Дони и си навлече гнева на домакините. Дежурният голмайстор на „лъвовете” Лиедсон изравни резултата в 22-рата минута. През второто полувреме отново Лиедсон бе в прегръдките на съотборниците си в 64-ата минута, когато плонжира и с глава засече подаване на Велосо за 2:1. Перуанският национал Давид Писаро направи 2:2 и донесе ценната точка за „Рома“ 2 минути преди края, след като ударът му срещна главата на Полга и се спря в мрежата на „Спортинг“. „Манчестър Юнайтед“ се наложи с категоричното 4:0 над „Динамо“ (Киев) в среща от същата група и на практика си осигури място сред най-добрите 16 в турнира 2 мача преди края на груповата фаза. Младокът Жерард Пике отбеляза първия си гол за „червените дяволи“ в 31-вата минута, а малко по-късно аржентинецът Карлос Тевес покачи на 2:0. В края на втората част Уейн Рууни записа името си сред голмайсторите, засичайки от воле центриране на Нани. В 88-ата минута Кристиано Роналдо нахлу отляво в наказателното поле и стреля в обратния ъгъл, оформяйки крайния резултат 4:0. След мача Уейн Рууни заяви: „Мачът с „Динамо“ беше като тренировъчно занимание.“ Само 3 минути щастие за ЦСКА (Москва) Италианският гранд „Интер“ почти си осигури участие на 1/8-финалите на Шампионската лига. „Нерадзурите” победиха с 4:2 ЦСКА (Москва) в драматичен мач. С най-голяма заслуга за победата са Златан Ибрахимович и Естебан Камбиасо, който вкара четирите гола за шампионите на Италия. През първото полувреме двата тима играха равностойно. Изненадващо гостите от Москва поведоха с 0:2 след две контраатаки чрез бразилците Жо и Вагнер Лав, но след това „нерадзурите“ станаха пълен господар на терена. Руснаците не успяха да удържат преднината си повече от 120 секунди. В 32-рата минута Златан Ибрахимович намали. Това бе неговият първи гол от 35 дни. Още 2 минути бяха необходими на „Интер“ да изравни. Майкон пусна топката към Креспо в наказателното поле, аржентинецът технично пропусна за Камбиасо, който, останал сам срещу вратаря, не сбърка. В другата среща от групата „Фенербахче“ победи с 2:0 като домакин ПСВ „Айндховен“ в изключително важен за развоя на група G мач. Първият гол падна след автогол на Дирк Марселис, а две минути по-късно Шентюрк реши мача. Актуалният носител на Купата на УЕФА „Севиля“ победи с 2:0 като гост румънския „Стяуа“ в мач от група Н. Двете попадения бяха дело на бразилеца Ренато през второто полувреме.. В безличен мач „Славия“ (Прага) не успя да победи резервния състав на „Арсенал“ и двата отбора завършиха 0:0.