Легендата Линдрос приключва кариерата си

Легендарният хокеист Ерик Линдрос ще прекрати състезателната си кариера след 13 сезона в НХЛ. 34-годишният нападател игра в отбора на „Далас“ през последния сезон, но през лятото стана свободен агент.
Легендарният хокеист Ерик Линдрос ще прекрати състезателната си кариера след 13 сезона в НХЛ. 34-годишният нападател игра в отбора на „Далас“ през последния сезон, но през лятото стана свободен агент. Той има в сметката си 372 гола и 493 асистенции в общо 760 мача за „Филаделфия“, „Торонто“, „Ню Йорк Рейнджърс“ и „Далас“. Линдрос стартира кариерата си във „Филаделфия Флайърс“ през 1992 година, а три сезона по-късно печели най-престижната награда в лигата "Харт Трофи" за най-полезен играч през сезона. През 2002 година той бе част от канадския национален отбор, който печели олимпийската титла в Солт Лейк Сити. В НХЛ най-интересният двубой бе дербито на Ню Йорк, което „Айлендърс“ спечели с 3:2, отбелязвайки три попадения в последната третина. Мирослав Шатан донесе успеха на домакините с гол 8:48 преди края, а вратарят на „островитяните“ Рик ди Пиетро се отличи с 28 спасявания. Тод Уайт вкара стотния гол в кариерата си в Националната хокейна лига 3:26 минути преди края на продължението и донесе победата на „Атланта Трашърс“ над гостуващия „Вашингтон Кепиталс“ с 2:1. „Отава Сенатърс“ продължава да подобрява клубния рекорд за най-добър старт на редовния сезон, след като се наложи с 5:1 над гостуващия „Торонто Мейпъл Лийвс“ в канадското дерби. Лидерът в НХЛ записа 13-а победа в първите си 14 мача и е само на един успех от рекорда на клуба от осем последователни победи.