Пелето най-добър при загуба на „Енерги“

Българският национал Станислав Ангелов-Пелето беше обявен от агенция ДПА за един от най-добрите в състава на „Енерги“ при поражението на източногерманците с 1:2 от „Айнтрахт“ в първа среща от 25-ия кръг в Бундеслигата.
Българският национал Станислав Ангелов-Пелето беше обявен от агенция ДПА за един от най-добрите в състава на „Енерги“ при поражението на източногерманците с 1:2 от „Айнтрахт“ в първа среща от 25-ия кръг в Бундеслигата. Загубата остави тима от Котбус непосредствено над зоната на изпадащите с 20 точки, колкото има и „Арминия“, намиращ се на 16-о място. Другият футболист в състава на „Енерги“, получил висока оценка, бе авторът на попадението за гостите Тимо Рост. Станислав Ангелов игра пълни 90 минути, докато другият българин в състава Димитър Рангелов все още се възстановява от травма в гърба и пропусна срещата. След скучно първо полувреме гостите изненадващо поведоха в резултата с гол на Тимо Рост три минути след подновяването на двубоя, който се възползва от грешка на вратаря Ока Николов. Само 10 минути по-късно, в 59-ата минута, обаче „Айнтрахт“ изравни с попадение на зимната покупка Сезар Алвеш дош Сантош-Кайо, който беше привлечен за 3,8 милиона евро и влезе на почивката на мястото на японеца Юничи Инамото. Кайо изравни с удар с левия крак след пас на чешкия талант Мартин Фенин, също дошъл през зимата. В 65-ата минута отново бразилецът Кайо проби по фланга и подаде в центъра на наказателното поле, където Марко Рус с удар с десния крак прониза вратаря на гостите Тремел. С тази победа франкфуртци се изкачиха на 6-о място в класирането с 39 точки и запазиха надеждите си да попаднат в зона УЕФА.