„Милан“ преговаря с „Тотнъм“ за Димитър Бербатов

Италианският супергранд „Милан“ е започнал преговори с „Тотнъм“ за закупуването на Димитър Бербатов, твърди италианският вестник "Кориере дело Спорт". Според изданието капитанът на българския национален отбор е основна трансферна цел на „Милан“.
Тодор Янакиев Италианският супергранд „Милан“ е започнал преговори с „Тотнъм“ за закупуването на Димитър Бербатов, твърди италианският вестник "Кориере дело Спорт". Според изданието капитанът на българския национален отбор е основна трансферна цел на „Милан“. Шефовете на „росонерите“ са готови да включат в офертата си към "шпорите" и хърватския защитник Дарио Шимич. Както е известно, сериозен интерес към Бербатов през януарския трансферен прозорец проявяваха „Манчестър Юнайтед“ и „Манчестър Сити“. Бербатов има договор с „Тотнъм“ до 2010 година с опция за удължаването му с още две години. Наскоро мениджърът на лондонския тим Хуанде Рамос заяви, че е убедил българина да подпише нов договор с „шпорите“. Рамос е и твърдо решен да извади 20 милиона паунда, за да подсили нападението на „Тотнъм“ като привлече на "Уайт Харт Лейн" звездата на „Валенсия“ Давид Вия. Рамос налага сурова глоба на Роби Кийн Същевременно стана ясно и че Хуанде Рамос ще глоби жестоко втория капитан на „шпорите“ Роби Кийн. Рамос е решил да санкционира ирландеца със 120 хиляди паунда за бурната му реакция при смяната му в мача срещу „Манчестър Сити“, загубен с 1:2. Кийн ще се лиши от възнаграждението си за две седмици, след като хвърли гневно фланелката си, когато бе сменен от Дарън Бент през второто полувреме на срещата. Темпераментният ирландец бе особено гневен, тъй като напуска терена преждевременно за пети път в последните шест мача. Решението на Рамос е поредното доказателство, че той няма намерение да толерира играчи, които не спазват дисциплината и тактическите му указания. От това вече си изпати Паскал Шимбонда, който се ядоса при смяната си във финала за Карлинг Къп срещу „Челси“ (2:1). Мениджърът на „Манчестър Сити“ Свен-Йоран Ериксон ще получи сериозна сума за нови попълнения през лятото, разкрива „Мирър”. Шведският специалист е поискал от собственика на клуба Таксин Шинаватра 50 милиона паунда, но най-вероятно няма да получи целия размер на сумата. Очаква се Ериксон да има на разположение около 30 милиона за нови играчи, с които да подсили „Сити“. Ериксон смята, че се нуждае от поне петима нови футболисти, сред които нападател, плеймейкър, десен халф и вратар. Сун Джихай, Андреас Исаксон, Джеовани, Роландо Бианки и Георгиос Самарас пък ще бъдат продадени на други клубове. Кигън продължава да няма победа с „Нюкасъл“ Междувременно в последния мач от 30-ия кръг на Премиършип „Бирмингам“ и „Нюкасъл“ завършиха 1:1 и по този начин и двата отбора останаха много близо до зоната на изпадащите. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като „свраките“ бяха по близо до победата. Така ли иначе обаче Кевин Кийгън остава все още без спечелен мач, откакто пое „Нюкасъл”. В 33-тата минута Дейвид Мърфи подаде на Джеймс МакФадън, който от средно разстояние простреля вратаря на гостите – Стив Харпър – 1:0. През второто полувреме „свраките“ упражниха силен натиск и защитниците на домакините изпитваха сериозни трудности при опазването на Оуен и Видука. В 55-ата минута Обафеми Мартинс отправи хубав удар към вратата на домакините, Майк Тейлър изби топката, но тя попадна в краката на Майкъл Оуен и той изравни - 1:1.