Надал ще търси реванш от Цонга за загубата в Австралия

Защитаващият титлата си от миналата година испанец Рафаел Надал се класира лесно за осминафиналите на „Пасифик Лайф Оупън“ в Индиън Уелс, побеждавайки американския тинейджър Доналд Йънг с 6:1, 6:3.
„Класа“ Защитаващият титлата си от миналата година испанец Рафаел Надал се класира лесно за осминафиналите на „Пасифик Лайф Оупън“ в Индиън Уелс, побеждавайки американския тинейджър Доналд Йънг с 6:1, 6:3. В следващия кръг Надал ще се изправи срещу французина Жо-Вилфред Цонга, който го отстрани на полуфинала на Australian Open през януари. „В Австралия Цонга контролираше темпото на двубоя през целото време. Аз ще се опитам да не позволя този сценарий да се повтори", заяви Рафа Надал. От своя страна Цонга победи сънародника си Пол-Анри Матийо с 7:6, 6:4 благодарение на ефикасния си сервис, увенчан с 15 аса. „Рафаел е горд и обича предизвикателствата. А аз имам възможността да покажа, че победата ми в Австралия не е била случайна. Много е добре, че ще играем пак. Аз съм фаворитът", демонстрира самочувствие Цонга. Третият в световната ранглиста Новак Джокович надделя с убедителното 6:3, 6:2 германеца Филип Колшрайбер и на осминафинал ще играе с аржентинеца Гилермо Каняс, който в миналогодишното издание на турнира развенча световния № 1 Роджър Федерер. „Очаквам труден мач срещу Каняс, той е доказал своята непримиримост. Той е от този тип играчи, които не ти дават да печелиш лесно точки. Който прави непредизвикани грешки срещу него, обикновено има много проблеми”, сподели Джокович. От своя страна Каняс победи трудно с 6:3, 6:7, 6:2 сънародника си Хуан Монако. Каняс успя да измъкне мача с доза късмет, след като изоставаше с 1:2 в третия сет, но реферите отсъдиха погрешно решителна точка в негова полза, което напълно извади от равновесие Монако. Джеймс Блейк също се класира на осминафинал след победа над ветерана Карлос Моя с 6:3, 6:4. Блейк показа по-голяма свежест на корта от ветерана Моя и заслужено взе победата в продължилия само 75 минути мач. Французинът Ришар Гаске ще бъде следващият противник на тъмнокожия нюйоркчанин. Швейцарецът Станислас Вавринка също продължава напред, след като записа престижен успех над кипъреца Маркос Багдатис – 6:3, 6:7, 6:0. Багдатис взе втория сет с тайбрек, но в решителния трети Вавринка не даде нито един гейм на съперника си. Швейцарецът ще играе на осминафиналите с победителя от срещата Давид Ферер – Хюнг Тайк Лий. В дамската част на схемата поставената под № 1сръбкиня Ана Иванович за 44 минути взе първия сет срещу италианката Татяна Гарбин с 6:3, а във втория сет бе безапелационна - 6:0. Иванович ще играе на осминафиналите срещу италианката Франческа Скиавоне. Другата сръбска тенисистка Йелена Янкович, номер 3 в схемата, също бе убедителна срещу японската ветеранка Ай Сугияма и взе двубоя с 6:1, 6:1. „Бях много концентрирана на корта и наистина всичко се получаваше", каза Янкович, която в следващия кръг ще играе с испанката Анабел Медина Гаригес, победила квалификантката Евгения Родина. Линдзи Дейвънпорт, която е играла шест финала при жените в Индиън Уелс и два пъти е печелила, срещна неочаквана съпротива от тайванката Чан Юнжан, но все пак се наложи с 6:4,5:7,6:2 и в следващия кръг ще играе с французойката Марион Бартоли, финалистка на „Уимбълдън“.