„Интер“ и „Рома“ продължиха победния си ход

Шампионът „Интер“ победи като домакин „Палермо“ с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Серия А и запази преднината си от шест точки на върха в класирането пред „Рома“.
Шампионът „Интер“ победи като домакин „Палермо“ с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Серия А и запази преднината си от шест точки на върха в класирането пред „Рома“. С голове на Патрик Виейра и Луис Хименес „нерадзурите“ стигнаха до победата в края на седмицата, в която старши треньорът Роберто Манчини заяви, че ще напусне в края на сезона след отпадането от Шампионската лига във вторник след загубата от „Ливърпул“ с 0:1. Патрик Виейра откри резултата в 5-ата минута с първия си гол за сезона, след като бе точен с глава след пас на Златан Ибрахимович. Гостите стигнаха до равенството в 25-ата след автогол на защитника на домакините Марко Матераци, от чието тяло топката отскочи след боксиране на вратаря Цезар. Луис Хименес донесе победата на „Интер“ в 36-ата минута, като преди това негов гол бе отменен заради засада. Така шампионите имат 67 точки, докато „Рома“ е с 61, след като снощи победи „Милан“ с 2:1. „Рома“ направи забележителен обрат срещу „Милан“ и спечели дербито с 2:1. Резервите Людовик Жули и Мирко Вучинич донесоха победата за отбора, воден от Лучано Спалети. „Милан“ изигра добро първо полувреме, като Кака на два пъти отправи неточни удари с глава от чиста позиция. В 56-ата минута бразилецът се възползва от подаване на Масимо Одо и изведе „росонерите" напред в резултата. Когато мачът вървеше към победа на гостите, Спалети направи важни смени, като първо французинът Жули изравни в 78-ата минута, преди Вучинич да обърне резултата в полза на "вълците" след пас на Даниеле де Роси 3 минути по-късно. „Фиорентина“ остава на четвърто място след успех с 3:1 над „Дженоа“, но се доближи само на точка от третия „Ювентус“. Точни за „виолетовите" бяха Марио Сантана, Адриан Муту и Джампаоло Пацини. „Сампдория“ спечели с 3:1 срещу „Катания“, а „Ливорно“ и „Парма“ направиха 1:1 при първия мач на Ектор Купер начело на „пармалатите“. Застрашеният от изпадане тим на „Реджина“ постигна убедителна победа над „Сиена“ с 4:0, „Емполи“ загуби с 1:4 от „Аталанта“, а „Каляри“ се наложи над „Торино“ с 3:0, но остава на последно място в класирането.