"Сити" без Мартин бие "Тотнъм" на Бербатов

„Манчестър Юнайтед“ се изкачи начело в класирането на Висшата лига след трудна победа с 1:0 като гост срещу „Дарби Каунти“ на „Прайд парк“. Кристиано Роналдо отбеляза единственото попадение в 76-ата минута след центриране отляво на Уейн Рууни
„Сити“ без Мартин бие „Тотнъм“ на Бербатов „Манчестър Сити“ без наказания Мартин Петров и контузения Валери Божинов победи с 2:1 „Тотнъм“ с Димитър Бербатов в състава. Двубоят започна с лек натиск на „гражданите“. В средата на първото полувреме Роби Кийн вкара фамозен гол за гостите след отлично подаване по левия фланг. Домакините през втората част се активизираха и обърнаха резултата след попадения на Стивън Айрланд и младежкия национален отбор на Англия Недум Онуоха. „Манчестър Юнайтед“ се изкачи начело в класирането на Висшата лига след трудна победа с 1:0 като гост срещу „Дарби Каунти“ на „Прайд парк“. Кристиано Роналдо отбеляза единственото попадение в 76-ата минута след центриране отляво на Уейн Рууни. „Юнайтед“ отправи общо 17 удара към вратата на „овните“, но вратарят на домакините Рой Керъл отрази невероятни положения. Претендентът за титлата „Арсенал“ завърши наравно 1:1 у дома срещу „Мидълзбро“. По този начин „артилеристите“ отстъпиха първото място на „Манчестър Юнайтед“. И двата отбора имат по 67 точки, но „червените дяволи“ са с по-добра голова разлика, както и с мач по-малко. „Челси“ спечели минимално с 1:0 навън срещу „Съндърланд“. В 10-ата минута Джон Тери отбеляза победното попадение за „сините“ след центриране от корнер на Франк Лампард. „Ливърпул“ успя да победи у дома с 2:1 срещу „Рединг“, след като изоставаше с 0:1. Хавиер Масчерано изравни с шут от дистанция в 19-ата минута. А 3 минути след началото на второто полувреме Фернандо Торес донесе победата на „Ливърпул“ с удар с глава след центриране от фаул на Стивън Джерард. Без Стилян Петров в състава си „Астън Вила“ загуби с 0:2 навън срещу „Портсмут“.