„Левски“ осигури предсрочно титлата на ЦСКА

„Левски“ продължи слабото си представяне през този сезон, като пред своя публика загуби безславно от „Литекс“. Това беше второто унижение, което нанесе ловешкият тим на „сините“ в рамките на няколко дни, след като в сряда ги изхвърли от турнира за Купата на България.
Тодор Янакиев „Левски“ продължи слабото си представяне през този сезон, като пред своя публика загуби безславно от „Литекс“. Това беше второто унижение, което нанесе ловешкият тим на „сините“ в рамките на няколко дни, след като в сряда ги изхвърли от турнира за Купата на България. Тази загубата на шампиона на практика лиши играчите и феновете му от последните илюзии, че може да застигнат убедително водещия в класирането, но неубедително играещ ЦСКА. В събота вечер „Левски“ доминира, но отново показа своята хронична слабост – да пропилява чисти положения. Шампионът изпъкна игрово на фона на слабо мотивирания си съперник Превъзходството на „сините“ обаче не дойде от някаква много силна игра, те просто бяха улеснени от гостите, които бяха дошли в София без особена мотивация, играха бавно и неагресивно, допуснаха и серия от груби грешки в отбрана, от които дойдоха и повече неоползотворени положения за „сините“. Единственият гол в мача отбеляза Едуардо Дубала в 23-тата минута, след колективна грешка на вратаря Петков и бранителите пред него. Том стреля с глава след центриране на Зоран Янкович от корнер, Петков изби лошо топката в малкия пеналт и Ду Бала необезпокояван с глава я прати в мрежата – 0:1. До края на първото полувреме Жеан Карлош имаше две възможности да изравни – при първата страничният съдия отсъди несъществуваща засада, след като бразилецът бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, а по-късно Веселин Минев сложи топката на главата на нападателя, но той от няколко метра вместо в мрежата я прати над вратата. Неубедително съдийство на триото от Австрия Кулминацията след почивката дойде в 72-рата минута, когато главният съдия от неубедителното австрийско трио Герхард Лехнер отсъди много съмнителна дузпа за „сините“. Зад топката застана бранителят Игор Томашич, но вратарят парира удара му. В 81-вата минута „Левски“ остана и с 10 души, след като за Юсеф Рабех получи втори жълт и напусна терена. Въпреки това две минути по-късно домакините можеха да изравнят, след като Мирослав Иванов излезе сам срещу Тодоров, но вместо да подаде към свой съиграч на празна врата, стреля във вратаря. След мача доволният треньор на „Литекс“ Миодраг Йешич честите титлата на ЦСКА, с който тим той стана шампион преди 3 години. "Искам да честитя титлата на ЦСКА и техните привърженици. Но „Литекс“ играе само за себе си и за никого другиго. Поздравявам моите футболисти за победата, както и за това, че в рамките на четири дни спечелиха четири точки и половина срещу „сините“, а това не е лесно. Имам претенции към съдийството и искам да попитам дали видяхте как се свири дузпа на „Герена“. Първо, имаше засада при атаката, второ - нямаше никаква дузпа“, заяви Йешич. От своя страна спортно-техническото ръководство на „Левски“ се опита да оправдае конфузната ситуация, в която съвсем изпадна отборът с липсата на шанс. "Загубихме един мач, в който играхме добре, може би най-добрият мач за нас като игрово поведение. Изпуснахме всичко, което можеше да се изпусне във футбола. Надиграхме противника категорично. Всички футболисти се представиха с нужното желание и мотивация. Това ще е отборът, с който ще играем до края на сезона. Толкова пропуски и толкова чисти положения не сме създавали в дебри, но за жалост ни липсваше завършващия удар. Много от нещата се изиграха по най-добрия начин, но нямахме шанс“, заяви старши треньорът на „сините“ Станимир Стоилов. „Единствено резултатът не е добър, иначе от играта не мога да съм недоволен. Смятам, че категорично надиграхме отбора на „Литекс“. Създадохме всичко, което може да се създаде и пропуснахме всичко, което може да се пропусне. Но публиката е барометър за представянето на отбора, след като в 90-ата минута изпрати играчите с овации. Няма от какво да се срамуваме, защото това е най-силният ни мач през този сезон. Но както в живота, така и във футбола, понякога се получават аномалии. Липсва ти единствено късмет и не можеш да спечелиш“, заяви изпълнителният директор на вече практически детронираните шампиони Наско Сираков. След загубата от „Литекс“ „Левски“ продължава да няма победа срещу отбор от първите пет в класирането.