„Филаделфия“ надделя над шампиона „Сан Антонио“

Отборът на „Фладелфия 76“ направи важна крачка към плейофите в НБА късно, след като победи шампиона „Сан Антонио Спърс“ със 103:96. Андре Милър отбеляза рекордните си за сезона 32 точки, Андре Игуодала добави 25, а Самюъл Далъмбърт реализира 10 точки и овладя 10 борби.
Отборът на „Фладелфия 76“ направи важна крачка към плейофите в НБА късно, след като победи шампиона „Сан Антонио Спърс“ със 103:96. Андре Милър отбеляза рекордните си за сезона 32 точки, Андре Игуодала добави 25, а Самюъл Далъмбърт реализира 10 точки и овладя 10 борби. Тони Паркър отбеляза 27 точки, Ману Джинобили се отличи с 22, а Тим Дънкан завърши с 16 при третото поредно поражение на гостите. Двубоят започна по-добре за домакините, които водеха с 28:23 след първата четвърт, а на полувремето имаха аванс от 8 точки за 53:45. През второто полувреме „Фили“ не само задържа разликата, но и 7 минути преди края на третата четвърт я увеличи на 10 точки за 66:56. В крайна сметка след 36 минути игра резултатът беше 83:73. В последната част Брус Боуен и Ману Джинобили бяха най-активни за „шпорите", но силна игра на Андре Милър и Самюъл Далъмбърт не позволи на гостите да стигнат до обрат. В тима на шампионите се завърна Брус Боуен, но това не помогна особено. „Това бе страхотен мач за нас. Обичам, когато залата е пълна и феновете ни подкрепят. Те бяха невероятни.“, заяви старши треньорът на „Филаделфия“ Морис Чийкс след края на двубоя. В друг двубой „Бостън Селтикс“ спечели срещу „Милуоки Бъкс“ с 99:77 в първото от петте си поредни гостувания. „Келтите“ играха без Рей Алън, но Кевин Гарнет завърши с 19 точки, а Еди Хаус добави 17. Това бе 11-а победа в 12 мача за „Селтикс“, които имаха серия от 10 поредни победи, прекъсната от „Юта Джаз“ в петък. Отборът на „Милуоки“, който записа пета поредна загуба, игра без контузения Андрю Богът. „Вашингтон Уизърдс“ пък победи със 119:109 у дома „Лос Анджелис Клипърс“ след продължение.