„Енерги“ със Станислав Ангелов нокаутира лидера „Байерн“

Новакът в Бундеслигата „Енерги“ (Котбус) със Станислав Ангелов–Пелето в състава си поднесе сензацията в 24-ия кръг, побеждавайки на собствен терен лидера „Байерн“ (Мюнхен) с 2:0.
Георги Иванов Новакът в Бундеслигата „Енерги“ (Котбус) със Станислав Ангелов–Пелето в състава си поднесе сензацията в 24-ия кръг, побеждавайки на собствен терен лидера „Байерн“ (Мюнхен) с 2:0. И двата гола реализира сръбският нападател Бранко Йелич в 18-ата и 28-ата минута. При 1:0 за домакините реферът подари дузпа на гостите, но Франк Рибери я изпусна, а вратарят Герхард Тремел се превърна в един от героите на мача с това спасяване. Гостите се разиграха след първото попадение и взеха контрола над мача, но така и не успяха да изравнят. През втората част те отново натиснаха, но доста хаотично и така и не успяха да вкарат поне един гол. Станислав Ангелов игра цял мач за тима си, и то на добро ниво. В 25-ата минута бившият футболист на „Левски“ излезе сам срещу Оливер Кан, но вратарят парира шута му. В края на двубоя Пелето получи жълт картон за задържане на съперник. Вратарят на баварците Кан изигра мач номер 550 в Бундеслигата и е четвърти във вечната ранглиста. Най-много мачове има Карл-Хайнц Кьорбел („Айнтрахт“ Франкфурт) с 602. Със спечелените три точки „Енерги“ се измъкна от зоната на изпадащите. Тимът от Котбус вече е на 15-а позиция с 20 точки и по-добра голова разлика от 16-ия „Арминия“ (Билефелд), който измъкна точка при визитата на „Хановер“ след 2:2. Съвсем нормално старши треньорът на „Байерн“ Отмар Хитцфелд бе разочарован след загубата. „Котбус“ игра с голямо сърце, както трябва да се играе, когато се бориш да не изпаднеш. Аз съм разочарован от моя отбор, най-вече от начина, по който загубихме. Проспахме първите 20 минути, не взимахме единоборствата и не търсихме топката. Сгрешихме всичко, което можеше да се сгреши. Това бе един черен ден за моя отбор. Възможно е някои играчи да са си помислили, че битката за титлата е разходка”, заяви огорченият Хитцфелд след мача. „Хамбургер“ надделя над „Борусия“ Дортмунд с 1:0. Единственото попадение отбеляза Хосе Пауло Гереро след подаване на влезлия като резерва Ивица Олич. По този начин „хамбургерите“ излязоха на второ място на 5 точки от „Байерн“ и на 2 точки пред „Вердер“ (Бремен), който в неделя късно трябваше да играе срещу „Волфсбург“. „Бохум“ и шампионът „Щутгарт“ не излъчиха победител и завършиха 1:1. Домакините поведоха с попадение на Кристоф Дабровски в 17-ата минута, но три минути след почивката националът Томас Хитцелшпергер изравни. С гол на Михаел Финк в 25-ата минута отборът на „Айнтрахт“ надделя над тима на „Карлсруе“ с 1:0 като гост и се изкачи на седма позиция с 36 точки, на 2 точки от шестия „Щутгарт“. „Ханза“ и „Херта“ също завършиха наравно, но без да успеят да си отбележат гол - 0:0, а ден по-рано „Шалке“ победи „Дуисбург“ с 2:1, като първия си гол в Бундеслигата вкара Благой Георгиев.