Драма с дузпи изхвърли „Тотнъм“ от УЕФА

„ПСВ Айндховен“ отстрани „Тотнъм“ след драматично изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА. С феноменален гол на Димитър Бербатов „шпорите“ победиха в редовното време с 1:0 и стигнаха до продължения.
Данаил Кисов „ПСВ Айндховен“ отстрани „Тотнъм“ след драматично изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА. С феноменален гол на Димитър Бербатов „шпорите“ победиха в редовното време с 1:0 и стигнаха до продължения. При дузпите решителните пропуски на лондончани бяха дело Джърмейн Джинас и Паскал Шимбонда. През по-голямата част на мача „Тотнъм“ имаше предимство, но чистите положения бяха рядкост. С пропуски се отличиха през първото полувреме Стийд Малбранк, Роби Кийн и Ледли Кинг. В 55-ата минута пък Дани Коверманс пропиля най-добрия шанс за домакините, като на 2 метра пред вратата не успя да засече с крак центриране. В 81-вата минута блесна геният на Димитър Бербатов, който вкара страхотен гол с ножично воле. В продълженията по-добрите положения бяха за „Тотнъм“, но гостите нямаха шанс. Така се стигна до дузпите, където първи за „шпорите“ трябваше да бие Бербатов. Вратарят Гомеш направи доста дълга молитва преди дузпата, но явно Бербо не беше разбрал за молитвите и най-хладнокръвно вкара. След това Лазович пропусна втората дузпа за ПСВ и това изглеждаше решаващо, тъй като О'Хара, Хъдълстоун и Бент не сгрешиха. Така се стигна до финален удар на Джърмейн Джинас, който щеше да прати „Тотнъм“ напред. Неговият удар обаче бе уловен и рулетката продължи. Фатален за „шпорите” бе ударът на Паскал Шимбонда, който не уцели вратата и така прати „ПСВ Айндховен“ напред в турнир. И още един английски тим имаше малшанс при дузпите и отпадна от турнира. В срещата реванш в Англия домакините от „Евертън“ направиха чудо и победиха с 2:0 с голове на Джонсън и Артета, но след като бяха загубили със същия резултат първия мач, се стигна до продължения и дузпи, където италианците се оказаха по-точни. Фатални пропуски от бялата точка за „Евертън“ направиха Фил Ягиелка и Якубу Айгбени. Отборът на „Хетафе“ продължава със силното си представяне в европейските клубни турнири този сезон. След като преди седмица испанците победиха с 2:1 като гост „Бенфика“, сега възпитаниците на Михаел Лаудруп спечелиха и втория мач, този път с 1:0, и с общ резултат 3:1 се класираха за 1/4-финалите на турнира. „Зенит“ (Санкт Петербург) сензационно спечели ответния мач срещу „Марсилия“ с 2:0 и се класира напред в турнира. Павел Погребняк вкара двата гола. „Байер“ (Леверкузен) елиминира „Хамбургер“ след загуба с 2:3 на реванша. По този начин общият резултат от двата мача стана 3:3, но гостите продължават напред в турнира поради правилото за голове на чужд терен. Жребият за 1/4-финалите ще се тегли в петък. Резултати: „Зенит“ (Русия) – „Олимпик“ М (Франция) 2:0 (1:3) „Хамбургер“ (Германия) – „Байер“ (Л) (Германия) 3:2 (0:1) „Байерн“ (М) (Германия)– „Андерлехт“ (Белгия) 1:2 (5:0) „Евертън“ (Англия) – „Фиорентина“ (Италия) 2:0 (0:2), 2:4 след дузпи „ПСВ Айндховен“ (Холандия) – „Тотнъм“ (Англия) 0:1 (1:0), 6:5 след дузпи „Хетафе“ (Испания) – „Бенфика“ (Португалия)1:0 (2:1) Заб. Резултатите от първите мачове са посочени в скоби. С удебелен шрифт е отборът, който продължава напред.