Слепцова спечели спринта в Норвегия

Рускинята Светлана Слепцова победи в последния спринт на 7,5 километра за сезона, което бе старт от деветия кръг за Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен.
Рускинята Светлана Слепцова победи в последния спринт на 7,5 километра за сезона, което бе старт от деветия кръг за Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен. Слепцова направи само една грешка в стрелбата и зае първото място с време от 21:47,6 минути. Втора на 7,4 секунди се нареди Тора Бергер (Норвегия), а трета на 9,9 секунди се класира Кати Вилхелм (Германия) - и двете без пропуск на огневия рубеж. Магдалена Нойнер (Германия) остана седма на 24,1 секунди (2), но това бе достатъчно, за да вземе малкия кристален глобус в спринта. Германката стана носителка на трофея с 326 точки пред Сандрин Баи (Франция) – 318, и Кати Вилхелм (Германия) – 306. Освен това Нойнер излезе начело за голямата СК, измествайки от върха досегашната лидерка Сандрин Баи, която днес разочарова с 16-ото си място на 57,3 секунди (2) след победителката. Два старта преди края (преследване и масов старт) Магдалена Нойнер води за СК със 773 точки, следвана от сънародничката си Андреа Хенкел – 755, и Сандрин Баи - 751.