След 120 „сухи“ минути „Литекс“ би „Левски“ с дузпи

„Литекс“ елиминира „Левски“ на четвъртфиналите за Купата на България след изпълнение на дузпи. Двата отбора не успяха да си отбележат гол цели 120 минути.
„Класа“ „Литекс“ елиминира „Левски“ на четвъртфиналите за Купата на България след изпълнение на дузпи. Двата отбора не успяха да си отбележат гол цели 120 минути. Домакините от Ловеч бяха по-активният тим, който упражняваше натиск в по-голямата част от редовните 90 минути и 30-минутното продължение. Вратарят на „сините“ Георги Петков обаче показа високата си класа, а и сгъстената защита на гостите не остави много шансове за „оранжевите“. При изпълнението на дузпите първо, „Литекс“ поведе с 2:0, след това нещата се обърнаха в полза на „сините“ и Жеан Карлош имаше възможност да донесе за класирането на „Левски“ с последната пета дузпа. Бразилецът обаче пропусна. След него Венков вкара за 4:3, а вратарят Тодоров спаси удара на Сърмов и ловчанлии ликуваха. Пловдивският „Ботев“ направи подарък на привържениците си за 96-годишнината на клуба, след като сензационно победи с 2:0 в София столичния „Локомотив“ и се класира за полуфиналите. Гостите се чувстваха като у дома си, благодарение на агитка от 300-400 свои привърженици, дошли да ги подкрепят на стадиона в "Надежда". „Ботев“ започна по-активно, показа по-голямо желание за победа и заслужено продължи напред. В същото време домакините играха пасивно, почти на ходом и през цялата среща не застрашиха сериозно вратата на Лилчо Арсов. Гостите можеха да достигнат и до доста по-убедителен успех, но нападателите Георги Христов и Георги Какалов направиха по няколко пропуска. В 33-ата минута Какалов центрира от ъглов удар от дясно и Илиян Гаров с глава направи 1:0 за „Ботев“. Единственият удар за „Локомотив“ (Сф) в рамката на вратата на съперника през първата част отправи Иво Иванов, но Арсов спаси. Играчите на „Ботев“ бяха по-активни и след почивката, докато домакините не успяха да създадат нито едно голово положение. Пловдивчани пропуснаха да решат мача още в началото на второто полувреме, когато Какалов се озова сам срещу Голубович, но стреля в аут. Малко по-късно Георги Христов също пропусна да удвои, но в 90-ата минута се реваншира. Тогава нападателят нахлу в наказателното поле, където беше повален от Голубович. Потърпевшият отбеляза отсъдената дузпа и оформи крайното 2:0 за „канарчетата“. Грозданов: Паднахме заслужено “Ботев“ заслужено спечели. На първо четене ми се струва, че нашите футболисти мислеха, че лесно ще вземат този мач и това ни изигра лоша шега. Не искам да звучи като оправдание, но имахме двама контузени и двама наказани, при това основни футболисти. Лошо впечатление в нашия отбор ми направи липсата на желание и хъс за игра.", заяви след срещата старши треньора на „Локомотив (София) Стефан Грозданов. "Локомотив“ ни подцени и ние съумяхме да използваме това. Тази победа е важна и се надявам да ни даде самочувствие за мачовете като гости, защото по принцип играем по-слабо на чужд терен", бе мнението на треньора на „канарчетата“ Тенчо Тенев. „Калиакра“ постигна исторически успех Втородивизионният „Калиакра“ (Каварна) постигна най-големия успех в своята история, като пред собствена публика надигра „Локомотив“ (Пд) с 3:1 в четвъртфинал за Купата на България и вече очаква следващия си съперник на полуфинала. Още във 2-рата минута Милиев от гостите подкоси Яшар пред границата на наказателното поле и реферът Антон Генов му показа червен картон. Така в останалите 88 минути от редовното време пловдивските "железничари" играха с човек по-малко. „Локомотив“ (Пд) се прибра в половината си и заложи на контраатаката. В 42-рата минута Кателиев от фаул центрира на Иван Петков, той върна на бялата точка и в създалото се разбъркване Иван Райчев откри резултата - 1:0. След почивката домакините започнаха по-често да излизат в стрелкови позиции. Караджов уцели левия страничен стълб в 57-ата минута. При втората му атака шест минути по-късно от идентична позиция той преодоля защитник на гостите и вкара за 2:0. В 71-вата Да Силва от „черно-белите“ изпълни остро пряк свободен удар и намали резултата - 2:1. След този гол „Локомотив“ пропусна да изравни чрез Анатоли Тодоров от два метра и Кюмюрджиев с изненадващ удар над напречната греда. В 85-ата минута влезлият през втората част Станчев надбяга пловдивските защитници и от малък удар провря за трети път топката в мрежата на Ставрев - 3:1. „Черно море“ също успя да се класира за полуфинала, след като пред собствена публика варненският отбор победи „Пирин“ с 1:0. В 68-ата минута Стоянов се възползва от грешка на вратаря на гостите, който се сблъска с Манолов от „Черно море“ и отбеляза единствения гол в срещата. Купа на България, четвъртфинали „Литекс“ - „Левски“ 0:0 в ред. време и след прод., 4:3 след дузпи „Локомотив“ (Сф) - „Ботев“ (Пд) 0:2 „Калиакра“ - „Локомотив“ (Пд) 3:1 „Черно море“ (Вн) - „Пирин“ (Бл) - 1:0