Бербатов вкара два гола с глава на „Уест Хем“

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра страхотен мач и вкара две попадения за „Тотнъм“, които разгромиха „Уест Хем“ с 4:0 в лондонското дерби от 29-ия кръг на Премиършип.
Калоян Атанасов Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра страхотен мач и вкара две попадения за „Тотнъм“, които разгромиха „Уест Хем“ с 4:0 в лондонското дерби от 29-ия кръг на Премиършип. Бербатов изведе своя отбор напред в резултата още в 7-ата минута, след като засече с глава центриране на Хъдълстоун. Само три минути по-късно отново Хъдълстоун центрира прецизно от пряк свободен удар и Бербатов вкара втория си гол в мача, с което удвои аванса на своя тим. До края на полувремето „шпорите“ диктуваха темпото, но до нови голове не се стигна. За сметка на това гостите от „Уест Хем“ останаха с човек по-малко, след като португалецът Луиш Боа Морте получи червен картон в 44-тата минута. През второто полувреме „Тотнъм“ продължи да атакува и стигна до нови два гола. В 84-тата минута се разписа Жилберто, допуснал фаталната грешка за 0:1 срещу „ПСВ Айндховен“. Бразилецът остана непокрит в наказателното поле и с точен удар в десния ъгъл направи резултата класически – 3:0. В заключителните секунди на двубоя резервата Дарън Бент вкара четвърти гол за домакините, отново с глава, отбелязвайки своя гол номер 100 в кариерата си. В същото време претендентът за четвъртото място „Евертън“ постигна изключително важна победа в борбата си с „Ливърпул“ за тази позиция, след като надделя с 1:0 като гост над „Съндърланд“. Победното попадение за възпитаниците на мениджъра Дейвид Мойс отбеляза нападателят Анди Джонсън в 55-ата минута на мача. С тази победа „мърсисайдци“ събраха актив от 56 точки и се изравниха с градския си съперник, който заема четвъртото място в подреждането заради по-добрата си голова разлика. В турнира за Купата на Англия трима от фаворитите се простиха с надеждите си за спечелване на трофея. В събота „Барнзли“ отстрани „Челси“ като домакин, а героят на мача се оказа Одежай - нападателят вкара единственото попадение в двубоя в 66-ата минута, когато успя да надскочи Кудичини и стреля с глава, като дори шпагатът на Белети не успя да изчисти топката от голлинията. Друг английски гранд - „Манчестър Юнайтед“, загуби като домакин с 0:1 от „Портсмут“ и също отпадна от турнира. „Червените дяволи" получиха гол при единствената опасна атака на гостите в 76-ата минута, когато останалият сам срещу резервния вратар Кушчак чешки нападател Милан Барош бе съборен и съдията Аткинсън отсъди дузпа и изгони полския страж. Мунтари вкара от бялата точка топката във вратата на принудително застаналия на вратата Рио Фердинанд, донасяйки победата на своя отбор. През останалото време на мача домакините натискаха и пропуснаха множество изгодни положения за гол пред вратата на Дейвид Джеймс. „Мидълзбро“ пък отпадна от турнира, след като загуби от „Кардиф“ с 0:2.