„Байерн“ дръпна със 7 точки в челото

„Байерн“ (Мюнхен) направи голяма крачка към спечелването на титлата, след като надделя с 2:0 над гостуващия „Карлсруе“ и дръпна със 7 точки на върха на класирането след 23-ия кръг в германското футболно първенство.
Данаил Кисов „Байерн“ (Мюнхен) направи голяма крачка към спечелването на титлата, след като надделя с 2:0 над гостуващия „Карлсруе“ и дръпна със 7 точки на върха на класирането след 23-ия кръг в германското футболно първенство. Лука Тони и Франк Рибери се погрижиха за успеха, който беше150-и в треньорската кариера на Отмар Хицфелд от 242 мача в Бундеслигата. Италианецът реализира 14-ия си гол за сезона в първенството малко преди почивката, а в средата на втората част фантастично попадение със самостоятелен пробив на Рибери оформи победата. В друг изключително интересен двубой Марио Гомес реализира хеттрик при победата на шампиона „Щутгарт“ над втория в класирането „Вердер“ с 6:3.Така Гомес се изравни с Тони на върха на голмайсторската листа с по 14 попадения. Уго Алмейда изведе гостите напред в началото, до почивката обаче „швабите“ обърнаха с две попадения на Гомес. Бременци отново изравниха след малко повече от час игра с красив гол на Себастиан Бьониш след самостоятелна акция. Джеронимо Какау асистира за третото попадение за Гомес в срещата, а след това сам реализира два гола, за да помогне за успеха на тима си. Розенберг за кратко даде надежда на гостите с точен изстрел за 3:4 в 77-ата минута. Пет Мертезакер обаче си вкара автогол пет минути преди края, а малко след това получи червен картон след грубо нарушение. „Шалке 04“ прекъсна серията си от загуби в първенството след 2:0 на терена на „Арминия“ (Билефелд). Точни за участника в Шампионската лига бяха Густаво Варела и Халил Алтънтоп. Благой Георгиев направи добър мач, но „Дуисбург“ стигна само до 1:1 срещу гостуващия Ханза и остана в зоната на изпадащите. Минута преди почивката Георгиев пропусна да се разпише, след като засече от десетина метра центриране от дясно, но вратарят Щефан Вехтер успя да избие. Станислав Ангелов игра цял мач за последния в класирането „Енерги“ (Котбус) при загубата с 0:3 от домакина „Волфсбург“. С два бързи гола в рамките на две минути на Кристиан Гентнер и Марсело дос Сантос Марселиньо донесоха успеха на фирмения отбор.