Давиденко спря Анди Мъри в Дубай

Руснакът Николай Давиденко се класира за полуфиналите на турнира в Дубай, след като победи Анди Мъри със 7:5, 6:4.
„Класа“ Руснакът Николай Давиденко се класира за полуфиналите на турнира в Дубай, след като победи Анди Мъри със 7:5, 6:4. Шотландецът, който в първия кръг сензационно отстрани Роджър Федерер, не успя да се противопостави на много солидната игра на Давиденко и отстъпи след 1 час и 44 минути. Въпреки това двубоят бе твърде оспорван. Първият сет продължи 1 ч и 1 минута и вървеше гейм за гейм почти до самия му край, когато Давиденко пръв стигна до пробив и спечели със 7:5. Във втория сет Мъри започна много агресивно, реализира пробив и поведе с 3:0. Оттук нататък в играта на тенисист № 1 на Великобритания настъпи срив, а руснакът се възползва от всеки шанс и ликува като победител в мача след 6:4 в негова полза във втората част. "Много съм доволен от победата и от класирането за полуфиналите. В началото на втория сет бях изненадан от начина, по който Мъри игра. След като поведе с 3:0, чувствах, че отиваме към трети сет, но за щастие успях да обърна нещата", сподели Давиденко след срещата. Лопес не остави шансове на Ферер Полуфиналист в турнира стана и испанецът Фелисиано Лопес, който в четвъртфинала не остави никакви шансове на сънародника си Давид Ферер и спечели с 6:4 и 6:3. Преди това американецът Анди Родик, сърбинът Новак Джокович и руснакът Игор Андреев се класираха за четвъртфиналите в Дубай, след като и тримата се справиха с френските си съперници. Победителят в Откритото първенство на Австралия Джокович се наложи с 6:3, 7:6 (3) над Фабрис Санторо. Джокович започна много агресивно и спечели първия сет убедително, но след това загуби ритъм. Все пак сърбинът успя да вземе и втория сет с тайбрек. Поставеният под № 6 в схемата Родик се справи с Пол-Анри Матийо с 6:3, 6:4, а Игор Андреев се наложи с 6:3, 6:4 над Ришар Гаске. Поставеният под № 2 в Рафаел Надал (Испания) пръв стигна до четвъртфиналите, след като победи руския квалификант Михаил Ледовских с 6-4, 6-0. Французинът Жюлиен Бенето поднесе изненадата на турнира в Лас Вегас с награден фонд 436 000 долара, като отстрани поставения под № 2 и шампион от миналата година Лейтън Хюит с 6:3, 7:5. На четвъртфиналите Бенето ще срещне Сам Кери, който в друга среща от втория кръг надигра осмия в схемата Николас Кифер (Германия) с 6:3, 6:1. Кери реализира 74 процента от първия си сервис, което се оказа решаващо. На четвъртфиналите продължават още Гилермо Каняс (Аржентина), който победи Крис Гучоне (Австралия) с 6:2, 7:5 и квалификантът Еймър Делич (САЩ), надиграл Потито Стараче(Италия) с 6:3, 3:0 и отказване на италианеца заради контузия. Каратанчева отпадна в първия кръг В същото време Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове "Хилтън Къп" в Лас Вегас с награден фонд 50 хиляди долара. 18-годишната квалификантка Каратанчева, която през януари се завърна на корта след 2-годишно наказание заради употреба на допинг, загуби с 6:7(6), 6:2, 2:6 от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Медисън Бренгъл. 376-ата в световната ранглиста българка, която на 7 ноември 2005 година достигна до рекордното в кариерата си 35-о място в класацията на УТА, напусна надпреварата с 3 точки за ранглистата и 475 долара от наградния фонд.