„Рома“ се подигра с „Ел галактико“

„Рома“ победи „Реал“ (Мадрид) с 2:1 на „Сантиаго Бернабеу“ и изхвърли звездната селекция на Бернд Шустер от Шампионската лига. Мадридчани се провалиха в опита си да се класират на четвъртфинал на турнира в четвърти пореден сезон.
„Класа“ „Рома“ победи „Реал“ (Мадрид) с 2:1 на „Сантиаго Бернабеу“ и изхвърли звездната селекция на Бернд Шустер от Шампионската лига. Мадридчани се провалиха в опита си да се класират на четвъртфинал на турнира в четвърти пореден сезон. След поражението с 1:2 на „Олимпико“ в първата среща „белият балет“ имаше реален шанс да продължи напред, но бе надигран тотално на собствения си стадион от римските „вълци“. „Кралският клуб“ имаше инициативата през по-голямата част от двубоя, но 19 минути преди края на срещата португалският централен защитник Пепе, привлечен от „Порто“, събори до аутлинията Мирко Вучинич и съдията Кирос Васарас от Гърция му показа втори жълт картон, и домакините останаха с 10 души. Опитният тим на „Рома“ веднага се възползва от численото си предимство и след две минути гостите излязоха напред в резултата благодарение на Родриго Тадей, който отбеляза много красив гол с глава, оползотворявайки идеално центриране отляво на Макс Тонето. В 75-ата минута Раул съживи надеждите на домакините за обрат с изравнителен гол, отбелязан от доста съмнително положение за засада. До края на срещата „белите“ се опитаха да вкарат още един гол и да докарат двубоя до продължения, но черногорецът Марко Вучинич в 92-рата минута уби надеждите на домакините, след като засече центриране на Кристиан Панучи и донесе победата на „Рома“. “Реал“ опита да ни натисне, но моите футболисти не им позволиха. Играхме много добре и спечелихме един много труден мач. Поздравявам всички. Дойдохме тук да победим. Отборът ми спази изцяло инструкциите, които им бях дал. Заслужавахме този успех. И двата тима играха страхотно и затова тази победа става още по-стойностна. Резервите Клаудио Писаро, Вучинич и Панучи се включиха страхотно. Те спомогнаха да задържим мача под наш контрол. Израснахме много в последно време. Винаги когато победим, си мисля за нашите фенове и нашия президент“, сподели наставникът на гостите Спалети. Най-драматично се разви двубоят в Порто, където едноименният тим победи „Шалке 04“ с 1:0, но отпадна след изпълнение на дузпи от германците. Домакините останаха с 10 души на терена в 80-ата минута, когато аржентинецът Хорхе Фусиле беше изгонен от игра заради груб фаул срещу Леван Кобиашвили, но въпреки това Лисандро Лопес изпрати мача в продължения, след като четири минути преди края на редовното време вкара единствения гол. При дузпите вратарят на гостите от Гелзенкирхен Мануел Нойер спаси ударите на Бруно Алвеш и Лисандро Лопес, докато и при четирите изпълнения германците не сгрешиха и заслужено ликуваха. С два гола в рамките на половин час „Челси“ реши изхода от мача с гръцкия „Олимпиакос“. В 5-ата минута Михаел Балак с глава откри резултата, а в 25-ата Франк Лампард при добавка удвои. Крайното 3:0 фиксира Калу три минути след началото на второто полувреме.