Постът на Рийкард пак заплашен след загуба на „Барса“

Бъдещето на холандеца Франк Рийкард на поста старши треньор на „Барселона“ отново изглежда крайно несигурно, след като тимът загуби като гост с 2:4 от „Атлетико“ (Мадрид) в поредния кръг от първенството, пишат каталунските медии.
Георги Иванов Бъдещето на холандеца Франк Рийкард на поста старши треньор на „Барселона“ отново изглежда крайно несигурно, след като тимът загуби като гост с 2:4 от „Атлетико“ (Мадрид) в поредния кръг от първенството, пишат каталунските медии. Тази загуба и победата на кръвния враг „Реал“ (Мадрид) отново донесоха пет точки аванс на „белия балет“ на върха в Примера дивисион. Както изглежда, засега „Барса“ има съвсем илюзорни шансове да се бори за титлата и ще трябва да се задоволи с второто място, което все пак дава право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. Именно добро представяне на лигата на най-богатите може да направи така, че Рийкард да е по-спокоен за поста си. Днес на „Ноу Камп“ каталунците гостуват в Глазгоу в осминафинален мач реванш на „Селтик“ (при домакинството си победиха с 3:2) и затова около отбора и оставането на наставника не се шуми, за да може да им бъде осигурено спокойствие. В срещата с „Атлетико“ позагубилият ореола си на суперзвезда Роналдиньо откри резултата в 30-ата минута с виртуозен гол, но с попадения на Агуеро и Макси Родригес домакините обърнаха резултата в своя полза до почивката. През второто полувреме Диего Форлан реализира дузпа, а Агуеро довърши каталунците с четвърти гол в 71-вата минута след великолепна солова акция. Самуел Ето'о се разписа две минути по-късно, но това не промени статуквото и „Барселона“ допусна първа загуба в последните девет шампионатни мача. Другият отбор от Барселона - „Еспаньол“, се изкачи на пето място след победа над „Валенсия“ с 2:0. Луис Гарсия реализира и двата гола и донесе първи точки за „Еспаноьл“ в последните четири мача. Деветия си гол от началото на сезона отбеляза Алваро Негредо, с който той изведе „Алмерия“ напред в резултата срещу „Атлетик“ (Билбао). Той се разписа в 60-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Франсиско Йесте срещу Ортис. 13 минути по-късно обаче Франсиско Лоренте изравни за гостите от Биская. Така последната среща от 26-ия кръг в Примера дивисион завърши 1:1. „Виляреал“ пропусна шанса да увеличи аванса си на 3-тото място, след като завърши 0:0 на собствен терен с „Осасуна“. Футболистите на треньора Мануел Пелегрини атакуваха през по-голямата част от мача, но защитата на закъсалия в класирането отбор на „Осасуна“ издържа и си тръгна с точка от стадион „Ел Мадригал“. Важна заслуга има и вратарят Рикардо Лопес, който спаси опасни удари след почивката на Робер Пирес и Жули Франко. Въпреки равенството "жълтата подводница" остава на 3-тото място с 47 точки, с 3 повече от „Атлетико“ (Мадрид), който е следващият отбор в класирането. Точката пък веднага изтласка „Осасуна“ на 14-о място, като отборът от Памплона вече има 30 т.