Хаас отстранен от сънародник в Мемфис

Шампионът от последните две години на турнира в Мемфис Томи Хаас (Германия) отпадна още във втория кръг на надпреварата след загуба от сънародника си Бенямин Бекер с 3:6, 6:2, 7:5.
Калоян Атанасов Шампионът от последните две години на турнира в Мемфис Томи Хаас (Германия) отпадна още във втория кръг на надпреварата след загуба от сънародника си Бенямин Бекер с 3:6, 6:2, 7:5.Хаас бе в серия от 11 мача без загуба на турнира и има общо три титли от надпреварата. Германецът, трети в схемата на турнира, се завърна след лечение на контузия в рамото и въпреки че направи 11 аса, загуби от своя съотборник за купа "Дейвис" Бенямин Бекер. „Играх силно в първия сет, но във втория направих много непредизвикани грешки и загубих увереност в играта си", коментира след мача Томи Хаас. Поставеният под №1 американец Анди Родик преодоля съпротивата на Жил Мюлер (Люксембург) в първия кръг след 6:4, 7:6 (7:4). Родик, спечелил турнира в Сан Хосе, реализира 18 аса срещу квалификанта от Люксембург. Мюлер също демонстрира силен първи сервис и във втория сет направи серия от пет поредни аса. „Той сервираше много силно, късметлия съм, че продължавам напред", каза Анди Родик. В следващия кръг Родик ще срещне своя бивш съученик и приятел Марди Фиш. При жените Линдзи Дейвънпорт (САЩ) се класира за четвъртфинал след категорична победа над рускинята Евгения Родина с 6:1, 6:1 само за 51 минути игра. Дейвънпорт вече е фаворит за титлата в Мемфис след отпадането на миналогодишната шампионка Винъс Уилямс и втората в схемата Татяна Головин още в първия кръг във вторник. На четвъртфиналите Дейвънпорт ще играе с датчанката Каролин Вознячки, която се наложи над 15-годишната Мишел де Брито от Португалия с 6:2, 6:4. На турнира в Акапулко с награден фонд 794 хиляди долара също не мина без изненади. Миналогодишният шампион Хуан Игнасио Чела (Аржентина) и двукратният победител в надпреварата Карлос Моя (Испания) отпаднаха още във втори кръг. Поставеният под №5 Чела, който се наложи на финала през миналия сезон срещу Моя, загуби от сънародника си Аугустин Калери с 6:7(4), 6:2, 1:6. Вторият в схемата Моя, победител от 2002 и 2004 година, пък падна с 4:6, 2:6 от чилиеца Николас Масу за 99 минути. Номер 1 Давид Налбандян (Аржентина) обаче продължава напред след победа с 6:2, 6:3 над Сантиаго Вентура (Испания). При дамите на турнира в Дубай с награден фонд 1,5 млн. долара първата в света Жустин Енен много трудно достигна до четвъртфинал след тричасова и трисетова драма срещу квалификантката Катарина Среботник от Словения. Четирикратната шампионка Енен все пак се наложи със 7:5, 6:7(8), 6:3 и продължава напред. „Радвам се, че успях да намеря играта си в края. В третия сет за първи път през сезона изпитах истинско удоволствие на корта. Ударите ми бяха отлични, а печелех лесно точки от сервис. Точно от такъв мач се нуждаех. Катарина се представи отлично. Момичетата винаги се опитват да покажат най-доброто срещу мен и това е разбираемо", заяви белгийката. В следващия кръг Енен ще срещне Франческа Скиавоне (Италия), която отстрани австрийката Зибиле Бамер с 6:3, 6:2.