Изгониха Мартин при загуба на „Сити“

Българският национал Мартин Петров получи червен картон в добавеното време на срещата между „Манчестър Сити“ и „Евертън“, която "гражданите" загубиха с 0:2 на "Сити ъф Манчестър".
Българският национал Мартин Петров получи червен картон в добавеното време на срещата между „Манчестър Сити“ и „Евертън“, която "гражданите" загубиха с 0:2 на "Сити ъф Манчестър". С головете на Якубу Айегбени и Джулиън Лескът през първото полувреме "карамелите" се върнаха на четвъртата позиция в Премиършип и изместиха градския съперник „Ливърпул“ от „Зона Шампионска лига“. „Сити“ беше загубил само един мач като домакин до момента през сезона, а в последното си гостуване надви вечния противник „Манчестър Юнайтед“ с 2:1. Мачът започна по-добре за гостите, които имаха претенции за дузпа, която съдията не пожела да отсъди. В 30-ата минута все пак Якубу изведе „Евертън“ напред в резултата след пробив и асистенция на Тим Кейхил. Английският национален защитник Джулиън Лескът покачи с глава осем минути по-късно след центриране на Лий Карсли. Лошата вечер за „Манчестър Сити“ стана пълна, след като българското крило Мартин Петров получи червен картон за фаул срещу полузащитника на "карамелите" Лиън Осман и ще бъде наказан за 3 мача. „Това не беше ритане, а само посягане. Няколко минути по-рано Мартин направи нещо подобно и вероятно реферът се е подразнил от нервността му. Но все пак мисля, че червеният картон беше незаслужен", сподели наставникът на „Сити“ Ериксон.