Лайпхаймер отново пръв в Обиколката на Калифорния

Американецът Леви Лайпхаймер защити титлата си в колоездачната Обиколка на Калифорния, най-престижното състезание в този спорт извън Европа. Той спечели осемдневното състезание, което има дължина 1069 километра, въпреки че финишира 22-ри в последния етап.
Американецът Леви Лайпхаймер защити титлата си в колоездачната Обиколка на Калифорния, най-престижното състезание в този спорт извън Европа. Той спечели осемдневното състезание, което има дължина 1069 километра, въпреки че финишира 22-ри в последния етап. Времето на победителя в крайното класиране е 29 часа, 24 минути и 32 секунди. На последната Обиколка на Франция Лайпхаймер завърши на 10-а позиция. Лайпхаймер оглави генералното класиране още след петия ден и това се оказа достатъчно за крайната му победа с 49 секунди пред втория в генералното класиране Дейвид Милър от Великобритания. Трети се нареди Кристиан Ван де Велде от САЩ, на минута и 8 секунди след победителя. 40-годишният ветеран Марио Чиполини завърши 10-и в това състезание.