Мишел Лодра спечели турнира в Ротердам

В драматична среща Мишел Лодра от Франция победи Робин Сьодерлинг (Швеция) с 6-7 (3-7), 6-3, 7-6 (7-4) и спечели титлата от международния турнир по тенис в зала в Ротердам с награден фонд 824 хиляди долара.
Данаил Кисов В драматична среща Мишел Лодра от Франция победи Робин Сьодерлинг (Швеция) с 6-7 (3-7), 6-3, 7-6 (7-4) и спечели титлата от международния турнир по тенис в зала в Ротердам с награден фонд 824 хиляди долара. Това е втора титла на французина за годината и негова 23-та победа за сезона, като финалната среща продължи два часа и осем минути. 27-годишният Лодра, 58-и в световната ранглиста, загуби първия сет след тайбрек, което беше негов първи загубен сет в турнира. След това той бе убедителен във втория – 6-3, като направи два пробива. Двамата тенисисти доминираха при собствен сервис в последния решителен сет, но в тайбрека Лодра показа по-добра игра и стигна до втория си трофея този сезон след Аделайда през януари. "Когато дойдох тук тази седмица и видях жребия си, казах, че ще ми бъде много трудно. Затова сега се чувствам невероятно с този трофей“, каза Лодра, който е третият представител на Франция, спечелил турнира след Седрик Пиолин и Никола Ескюде (на два пъти). Лодра и Анди Мъри от Великобритания са единствените, които имат по две титли този сезон. Лодра и Сьодерлинг записаха общо 37 аса във финалния мач - 22 за шведа и 15 за френския тенисист. Рускинята Мария Шарапова триумфира в тенис турнира за жени в катарския град Доха. На финала на надпреварата Шарапова победи с 6:1, 2:6, 6:0 друга представителка на Русия - Вера Звонарьова. В първия сет Шарапова не даде никакъв шанс на Звонарьова и спечели с 6:1 гейма. Във втория обаче тя отстъпи с 2:6. В решителния трети обаче Шарапова победи с 6:0 и триумфира с титлата. Мачът продължи 1:31:52 час. Междувременно в друг турнир Аугустин Кайери и Луис Орна спечелиха тенис турнира по двойки за мъже в аржентинския град Буенос Айрес. Във финала на надпреварата те победиха Вернер Ешауер и Петър Лучак с 6:0, 6:7, 10:2. Мачът продължи 1:26:02 ч. Кайери и Орна спечелиха 69 точки срещу 52 на съперниците си. Победата на „гаучосите“ беше аплодирана от легендата на аржентинския футбол Диего Марадона.