Обновеният „Левски“ надделя трудно над „Черноморец“

Шампионът „Левски“ победи „Черноморец“ с 2:1 в отложена среща от 12-ия кръг на А футболна група. С тази си победа „сините“ се изкачиха на второто място във временното класиране, изпреварвайки ималите до този момент мач повече от тях „Локомотив“ (Сф) и „Славия“.
Тодор Янакиев Шампионът „Левски“ победи „Черноморец“ с 2:1 в отложена среща от 12-ия кръг на „А“ футболна група. С тази си победа „сините“ се изкачиха на второто място във временното класиране, изпреварвайки ималите до този момент мач повече от тях „Локомотив“ (Сф) и „Славия“. За двубоя на стадион „Георги Аспарухов“, с който на практика се откри пролетният дял от шампионата ни, вчера дойдоха около 10 000 зрители. Това доведе до проблеми пред касите за билети, тъй като домакините не бяха предвидили толкова голям интерес. В хубавия неделен следобед публиката бе дошла да види облика на обновения „Левски“. Слабо първо полувреме за шампионите До почивката обаче „сините“ тотално разочароваха с вялата си и безидейна игра. Отборът изглеждаше и скован. Нещо повече - „Черноморец“ поведе в резултата в 22-рата минута с гол на Марсио Нуньо, който завърши с хубав удар бързо триходово разиграване. Още в началото на второто полувреме Станимир Стоилов направи две промени в състава си - 38-годишният ветеран Боримиров замени македонеца Дарко Тасевски, а Лусио Вагнер влезе на мястото на направилия дебют за „сините“ Жоазиньо. Втората смяна бе малко странна, тъй като Жоазиньо игра добре и се включваше успешно в атака в края на първата част. Далеч по за смяна бе друг бразилец - Зе Суареш, който се представи слабо. Последният все пак бе сменен в 71-вата минута от Мариян Огнянов. Това стана, след като домакините заиграха доста по-активно веднага след почивката. Почувства се присъствието на Боримиров, добри изяви имаше и много инертният през първата част Мирослав Иванов. Добри впечатления остави новият централен нападател на „сините“ – четвъртият бразилец в състава Жеан Карлош. Той увенча дебюта си с гол за 1:1 в 59-ата минута, след като след подаване на Николай Димитров изпревари бранителите на гостите и от няколко метра прати топката в мрежата. Боримиров пропусна дузпа, но вкара за 2:1 В 65-ата минута Боримиров изпълни много слабо дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирослав Иванов, и вратарят Владислав Стоянов без проблеми улови топката. Все пак „сините“ стигнаха до втори гол в 71-вата минута – при едно центриране Мирослав Иванов се пребори за топката на границата на вратарското поле, намери Боримиров, който бе точен с глава от 3 метра – 2:1. До края на мача пропуски за "сините" направиха Мариян Огнянов и Жеан Карлош. В последните секунди на срещата гостите можеха да изравнят, но топката премина на сантиметри над гредата на вратата на домакините. След срещата старши треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов призна, че нигерийският халф Ричард до дни ще бъде трансфериран в друг клуб и това е причината да не бъде включен в групата за двубоя с „Черноморец“. На въпрос дали руският „Химки“ с треньор Славолюб Муслин е купувачът на Ричард, Стоилов отговори: "Попитайте изпълнителните директори, не е моя работа да давам подобна информация". Стоилов каза, че е дал съгласието си за трансфера. „Явно бъркате „Левски“ с някой друг клуб. Аз съм си дал съгласието и когато клубът прави някаква подобна операция, значи съм наясно и я подкрепям", заяви Станимир Стоилов. ЛЕВСКИ: Г. Петков, Миланов, Рабех, Томашич, Жоазиньо (46 - Вагнер), Тасевски (46 - Боримиров), Сърмов, Зе Суареш (71 - Огнянов), Н. Димитров, М. Иванов, Жеан Карлош ЧЕРНОМОРЕЦ: Вл. Стоянов, Дянков, Кръстев, Николов, Фиданин, Цанков (72 - Караканов), Траянов, Марсио Нуньо, К. Дяков (71 - Трайков), Божилов (61-Ремзи), Чипилов.