„Санкт Гален“ на Балъков мачка в Швейцария

„Санкт Гален“ с треньор Красимир Балъков постигна много важна победа в борбата за оцеляването си в швейцарското първенство. В среща от 22-рия кръг на местния шампионат отборът на Бала разби с 3:0 „Тун“, който е директен конкурент за оцеляване в дивизията.
„Санкт Гален“ с треньор Красимир Балъков постигна много важна победа в борбата за оцеляването си в швейцарското първенство. В среща от 22-рия кръг на местния шампионат отборът на Бала разби с 3:0 „Тун“, който е директен конкурент за оцеляване в дивизията. Попаденията за домакините вкараха Урал в 42-рата минута, Кала в 64-ата и Кубски в 89-ата, като тази победа увеличи актива на „Санкт Гален“ на 22 точки. Това е втори пореден успех за тима на българина след 1:0 над „Сион“ миналата седмица като гост. И друг нашенец имаше повод за радост. Националният вратар Димитър Иванков отбеляза гол за своя клуб „Кайзериспор“ при победата с 3:0 при гостуването на „Анкараспор“ от 23-ия кръг на турската Суперлига. Крилото Юнал откри резултата още в първата минута и даде гол аванс за „Кайзери“. В 36-ата минута Иванков изпълни точно наказателен удар и удвои преднината за своя отбор. Крайното 3:0 за „Кайзериспор“ оформи Топуз в 90-ата минута.