Биатлонистите ни завършиха осми на 4 по 7,5 км

Отборът на България в състав Валентин Вуков, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Красимир Анев зае осмо място в щафетата 4 по 7,5 километра при младежите до 21 години на Европейското първенство по биатлон в чешкия зимен център Ново место.
Отборът на България в състав Валентин Вуков, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Красимир Анев зае осмо място в щафетата 4 по 7,5 километра при младежите до 21 години на Европейското първенство по биатлон в чешкия зимен център Ново место. Българите завършиха осми на 7:47,1 минути (6 наказателни обиколки; 14 допълнителни патрона) след победителя Русия. При по-точна стрелба нашите можеха да се наредят значително по-напред. Руснаците (Дмитри Блинов, Антон Шипулин, Павел Магазеев и Виктор Василев) бяха без конкуренция за първото място, като взеха златото с време от 1.33:26,8 часа (0; 8). Със сребърния медал се окичи квартетът на Австрия на 56,1 (1; 13) секунди, а бронзът стана притежание на Украйна на 1:42,4 минути (0; 11). Русия в състав Сергей Баландин, Сергей Коновалов, Максим Максимов и Артьом Гусев извоюва шампионската титла и в мъжката щафета на 4 по 7,5 километра. Руснаците финишираха първи с време от 1.29:19,4 часа (0; 10), следвани от Норвегия на 7,1 секунди (2; 13) и от домакина Чехия на 48,4 секунди (1; 8). В същото време Александра Жекова зае 21-во място в олимпийската дисциплина паралелен гигантски слалом в японския зимен център Гуджо, кръг от Световната купа по сноуборд. Победата извоюва Николийн Зауербрай (Холандия), пред Юлия Дуймовиц (Австрия) и Екатерина Тудегешева (Русия). Зауербрай увеличи аванса си на върха за СК, като води вече с 6400 точки, следвана от Линдзи Джакобелис (САЩ) и Хайди Нойрурер (Австрия) - по 5420 точки. Александра Жекова е 15-а с 2422 точки, а Теодора Пенчева – 105-а, с 253,1 точки.