„Отава“ се върна начело на Изток

„Отава“ обърна „Питсбърг“ до 4:3 след като губеше с три гола в мач от първенството на НХЛ, след който „Сенаторите“ си върнаха едноличното лидерство в Източната конференция. Петр Сикора, Колби Армстронг и Джеф Тафе донесоха три гола преднина за „Пингвините“ до средата на втората част, но до нейния край Кори Стилман и Дани Хийтли намалиха разликата на един гол.
„Отава“ обърна „Питсбърг“ до 4:3, след като губеше с три гола в мач от първенството на НХЛ, след който „сенаторите“ си върнаха едноличното лидерство в Източната конференция. Петр Сикора, Колби Армстронг и Джеф Тафе донесоха три гола преднина за „пингвините“ до средата на втората част, но до нейния край Кори Стилман и Дани Хийтли намалиха разликата на един гол. В шестата минута на последната третина Дани Хийтли вкара 30-ия си гол за сезона, който прати мача в продължение. Само четири секунди преди неговия край обаче Даниел Алфредсон донесе двете точки за тима от Отава. "Колко често се обръща мач от 0:3 без дузпи?", попита риторично щастливият треньор на „сенаторите“ Джон Падок. Най-големите изненади на деня поднесоха отборите на „Ванкувър“ и „Кълъмбъс“, които се наложиха съответно над „Монреал“ и „Детройт“. Явно все още разстроени от изненадващата загуба от „Питсбърг“, „канадците“ от Монреал допуснаха ново поражение като домакини, този път с 0:3 от „Кълъмбъс“. Рик Неш, Адрю Мъри и Мани Малхотра донесоха победата за „Кълъмбъс“, а „Монреал“ записа втора домакинска загуба, която изпрати отбора на пето място в Източната конференция. Лидерът в НХЛ „Детройт“ очевидно е започнал да се пази за плейофите след изненадващата загуба с 1:4 от „Ванкувър“, която е и осма за последните девет мача на „червените крила“.