Супер Меси носи победа на „Барселона“ в Шотландия

С два гола на аржентинският гений Лионел Меси и попадение на Тиери Анри „Барселона“ стигна до ценна победа с 3:2 като гост на „Селтик“ в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. „Каталунците“ показаха класата си и взеха победата, след като губеха с 1:2 на полувремето.
Данаил Кисов С два гола на аржентинският гений Лионел Меси и попадение на Тиери Анри „Барселона“ стигна до ценна победа с 3:2 като гост на „Селтик“ в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. „Каталунците“ показаха класата си и взеха победата, след като губеха с 1:2 на полувремето. С успеха тимът на Франк Рийкард на практика е почти сигурен участник в четвъртфиналите. Tова беше едва втора домакинска загуба за „детелините“ от създаването на Шампионската лига през 1992 г. Европейският клубен шампион „Милан“ и „Арсенал“ завършиха 0:0 на „Емирейтс стейдиъм" в Лондон. „Артилеристите“ имаха предимство през по-големи периоди от мача като в основата на всичко по-интересно бе Емануел Адебайор. В последните секунди на двубоя той уцели напречната греда отблизо след удар с глава. Емануел Ебуе, Сеск Фабрегас и Матийо Фламини също имаха добри положения, но вратарят на Милан Желко Калач спаси всички удари на домакините. За „росонерите“ Алесандро Неста и Александре Пато получиха контузии и бяха заменени, а капитанът на тима Паоло Малдини играе своя мач номер 1001 за клуба. Наставникът на „Милан“ Карло Анчелоти от своя страна заяви: „Не сме фаворити в реванша. Все още класирането ни напред в турнира е под въпрос. „Арсенал“ показа страхотен футбол днес, а ние със сигурност трябва да подобрим формата си в следващите две седмици, защото аз съм сигурен, че лондончани може да направят същия отличен мач и в Милано“, поясни Анчелоти. Семих Сентюрк отбеляза гол в 87-ата минута за победата на „Фенербахче“ с 3:2 като домакин на „Севиля“. Испанците ще трябва да спечелят реванша като домакин, ако искат да се класират за четвъртфиналите. Турският тим стигна до победата три минути преди последния съдийски сигнал и хвърли в екстаз 49-те хиляди зрители на стадиона в Истанбул. Резервата Карлос Тевес в 87-ата минута донесе равенството 1:1 на шампиона на Англия „Манчестър Юнайтед“ като гост на френския първенец „Олимпик“ (Лион) в друга среща от осминафиналите. Домакините поведоха чрез Карим Бензема в 55-ата минута, който се разписа с удар от около 20 метра. „Лион“ никога досега не е достигал до полуфиналите на европейски клубен турнир. Междувременно „Манчестър Юнайтед“ внесе официална жалба в УЕФА, заради фен на „Лион“, който насочвал лазер в лицето на Кристиано Роналдо по време на мача между двата отбора в Шампионската лига снощи. Звездата на англичаните бе „под прицел” на загрявката и през първото полувреме на равенството 1:1 на френска земя. Мениджърът на „Юнайтед“ сър Алекс Фъргюсън обясни: „Ние докладвахме пред УЕФА. Забелязахме го още преди началото на мача. Те опитаха да се справят със ситуацията, но не знам точно колко е продължило всичко.“ Роналдо отказа да коментира този въпрос, но определено не бе в най-добрата си форма.