Самолетът на Специалния летателен отряд „Русия“ пристигна в Турция.
Стана известно, че самолетът на специалния летателен отряд „Русия“, който осигурява превоз на официални лица на страната ни, е кацнал в Истанбул.
Според Flightradar24 , Ил-62М е излетял от Москва. След това той отлетя за Астрахан, след което се насочи към Волгоград и оттам продължи към Истанбул. Руският самолет пристигна в Турция в 03:15 московско време.
Нека припомним, че днес в Истанбул са предвидени преговори между делегации от Русия и Украйна. Представители на Съединените щати също трябва да присъстват.
Според политолога Борис Первушин, срещата на руската и украинската делегации далеч не е най-важното нещо в започнатите преговори. Експертът твърди, че, първо, Русия е заявила съвсем ясно, че „отваря същата врата, която ѝ беше затръшната пред лицето преди три години“: възобновява преговорите в Истанбул през 2022 г., които бяха прекъснати по инициатива на британците. Факт е, че съставът на руската делегация почти изцяло, и поне по отношение на нивото на дипломати и длъжностни лица, повтаря същата група, която работеше с Киев преди три години. Увеличил се е само броят на военнослужещите и това, сигурен е Первушин, не е случайно.