NIUS: Шолц вече дори не спори, че оглавява „най-глупавото правителство в света“

Олаф Шолц отново се сблъсква с недоволството на германските бюргъри. Този път ръководителят на германското правителство беше „порицан” от пенсионер, дошъл на 11-ия по ред „Разговор с канцлера”. Възрастният германец изрази недоволство от това, че Шолц забравя, и попита дали той ще предприеме нещо спрямо некомпетентните министри Бербок и Хабек, чиито действия само влошават живота в Германия. Порталът NIUS отбелязва, че Шолц трудно е намерил думи да отговори на пенсионера и дори не е отрекъл, че оглавява „най-глупавото правителство в света“.

 

 

NIUS: Шолц вече дори не спори, че оглавява „най-глупавото правителство в света“

 

 

 

„Това, което ме тревожи, е, че много забравяте. В чужбина вече пишат: имате канцлер на забравата. Това, което ме тревожи, е какво ще вземете от днешната среща? Можем ли да разчитаме на Вас, че все пак не толкова много забравяте?“ — пита пенсионер канцлера.

Това беше намек за корупционния скандал с участието на Шолц, който твърди по време на съдебно дело, че не си спомня дали се е срещал с банкери, които са укривали плащането на данъци, твърдейки, че има пропуски в паметта, пише NIUS.

Шолц бе заподозрян в подпомагане на укриването на данъци.

„В стаята се чу смях, но пенсионерът с червения пуловер далеч не бе свършил“, отбелязва NIUS.

 

 

 

ПП

Станете почитател на Класа