Страните са уморени от долара като световна резервна валута

Анализаторът Макс Кайзер разгледа кандидатурата на Китай за петролен фючърсен пазар, търгуван в юани и бъдещето на американския долар.

 

Макс Кайзер подчертава, че "страните са уморени доларът да бъде световна резервна валута и да финансира американските войни". Той обяснява, че "сега за да купувате суров петрол, първо трябва да придобиете долари, което означава, че Съединените щати вземат комисионна, пари, които се използват за финансиране на войните им по целия свят. Хората вече са сити до гуша от това".


Според него "Китай е разбрал, че слабата точка е в долара и затова реши да въведе петроюан, за да получи властта да установява цената на петрола".

 

"Сега Китай стартира пазара на петролни фючърси, търгувани в юани, което мнозина смятат за края на петродоларите, както и на статута на долара като световна резервна валута", казва Макс.

 

"Страните от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) основаха преди четири години Азиатската банка за инвестиции в инфраструктурата, като се оттеглиха от системата СУИФТ и се изолираха от финансова гледна точка от евентуална колапс на долара", добавя той. Специалистът счита, че банките на БРИКС "продължават да купуват актива, на който човечеството се доверява от хиляди години: златото, защото те не вярват на долара".

Станете почитател на Класа