Социалисти и други представители на левицата бяха поискали да обсъдят с държавния глава своето искане за вето върху промяна в закона за досиетата
Ангел Найденов и колегите му от БСП отиват на среща с президента Плевнелиев Ангел Найденов и колегите му от БСП отиват на среща с президента Плевнелиев
Разтревожени от евентуалните предстоящи промени в закона за досиетата днес депутати от БСП бяха при президента Росен Плевнелиев, и заявиха, че са останали доволни от разговора.
Социалисти и други представители на левицата бяха поискали да обсъдят с държавния глава своето искане за вето върху промяна в закона за досиетата.
В БСП изразяват силна тревога от отпадането на текста в закона, който не е позволявал разкриване на принадлежност към бившата Държавна сигурност на служители, заемащи позиции от "началник на сектор" нагоре в Националната разузнавателна служа (НРС) и във военното разузнаване.
Ние сме удовлетворени от срещата, каза заместник-председателят на ПГ на Коалиция за България Ангел Найденов, според когото аргументите им са били приети с "внимание, интереси с разбиране".
Бяхме информирани, че президентът продължава да събира мнения, очаква повече аргументи и становища, не само на ръководителите на служби, които са против тази промяна в закона за досиетата, но и мнения на повече експерти, за да вземе окончателното решение от президента по този закон, посочи Найденов.
Той припомни, че левицата настоява за вето, което ще даде възможност още веднъж в Народното събрание да се чуе мнението на ръководителите на спецслужби.
Найденов напомни, че по закон в 15-дневен срок трябва да бъде определено отношението на президента към приетите промени в закона за досиетата.
На Найденов и колегите му от БСП им направил добро впечатление фактът, че от администрацията на президента - неговите секретари по сигурност и отбрана, съветниците, секретарите по юридически въпроси, са реагирали бързо след днешното им изявление в Народното събрание и предложение за среща.
www.vesti.bg/
Най-четени статии:
-
През 2024 година процеса на дедоларизация продължава и делът на…
-
В последната си книжка списание New Left Review, интелектуалният орган…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп реши да отправи ядрено предизвикателство…
-
Задачата, поставена за 9 май от украинските въоръжени сили, е…
-
Нацистка Германия е премазала Чехия за седмица, Полша за месец,…
-
Пакистан заяви, че е започнал военна операция срещу Индия рано…
-
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте е предложил на 32-те…
-
Руските власти обвиниха Украйна в нападение с безпилотен летателен апарат…
-
Службата за сигурност на Украйна (ССУ) съобщи, че е разкрила…
-
Надеждите на Русия да осъществи пробив в международните санкции получиха…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Според експерти порното може да има както положителен, така и…
-
В ерата на лесните решения и бързите резултати, хранителните добавки…
-
На червения килим изглеждат безупречни, а връзките им – като…
-
Колко сексуални партньори са „социално допустими“, преди обществото да започне…
-
Красотата не се измерва само с външни черти и симетрия.…
-
Бившият вратар на Арсенал Йенс Леман и съпругата му Кони…
-
Cъc cpeдни цeни oт oĸoлo 20-30 eвpo нa вeчep зa…
-
Всички знаем, че децата наследяват много черти от родителите си.…
-
По последни данни България е 6-та в Европа по затлъстяване…