Учени от Йейл намериха източника на сигналите, които предизвикват растежа на косата – откритие, което може да доведе до създаването на нови начини за лечение на оплешивяването, съобщи „Сайънс дейли“.
Изследователите открили стволови клетки в мастния слой на кожата и показали, че молекулярните сигнали от тези клетки са необходими за растежа на космите при лабораторни животни. „Ако можем да накараме тези мастни клетки в кожата да комуникират със спящите стволови клетки в основата на космените фоликули, ще можем да стимулираме растежа на косата“, обясни проф. Валери Хорсли.
Хората, които страдат от този проблем, все още имат стволови клетки в космените фоликули, но те са загубили способността да активират регенерирането на косата. Учените знаеха, че тези клетки имат нужда от сигнали от кожата, за да карат косата да расте, но източникът на тези сигнали оставаше неизвестен. Екипът на Хорсли забелязал, че когато косата умира, мастният слой в скалпа се свива, а когато косата расте, този слой се разширява в процес, известен като адипогенеза. Учените открили, че вид стволови клетки, участващ в създаването на нови мастни клетки, е в основата на регенерирането на косата. Освен това те открили, че въпросните клетки произвеждат фактори на растежа, необходими за формирането на косата.
Най-четени статии:
-
На 4 юли руският външен министър Сергей Лавров ще проведе…
-
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че не е постигнат напредък…
-
В момента Украйна е почти в края на пътя към…
-
Изглежда, че на обикновените украинци им харесват ударите ни по…
-
Още един политически и дипломатически удар по режима на Зеленски…
-
Рекордните бомбардировки на Киев и региона продължават вече шест часа.…
-
Русия е изправена пред ново строго ембарго. Този път…
-
Кремъл може да се реши на по-мащабни атаки - вътрешни…
-
Руският президент Владимир Путин е отхвърлил призива на американския си…
-
Телефонният разговор между руския и американския президент Владимир Путин и…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Възможно е да…
-
Хората, които тази година навършват 100 години, са видели доста.…
-
Предпочитанията към големите пениси, за които много жени говорят, често…
-
Създавайте силни пароли, не отваряйте линкове от непознати източници и…
-
Министерството на външните работи (МВнР) информира, че в периода 3…
-
Руска блогърка за пътувания показа на видео популярен европейски град,…
-
Астрологът Марен Алтман каза, че в момента преживяваме „меко момичешко…
-
С възрастта структурата на косата може да се промени: тя…
-
Холандски турист бе намерен безжизнен в окървавена хотелска стая в…
-
Принцесата на Уелс Кейт Мидълтън открито сподели за своята битка с…