Две премиери и цели 23 заглавия включва програмата на 17-ото издание на фестивала „Сцена на кръстопът”. Въпреки екстремните обстоятелства заради инцидента в голямата зала на Драматичен театър Пловдив, есенен фестивал ще има.
Откриването е на 10 септември от 19 часа в залата на Дома на културата „Борис Христов” с премиерата на спектакъла „Възвишение”. Целият екип на Драмата е впрегнат да възстанови представлението и декора, за да отговори на очакванията на публиката си.
Другото премиерно заглавие в програмата на фестивала е „Речта на селския крал” от Румен Леонидов – копродукция на Сатиричния театър и ДКТ „Иван Димов” - Хасково. Ще се насладим на таланта на Диян Мачев на 12 септември от 19.30 ч. в Камерната зала на Драмата.
Представления на НТ „Иван Вазов”, Младежки театър, МГТ „Зад Канала”, Театър „Българска армия”, Театрална работилница „Сфумато”, Театър 199, Театър „София”, Сатиричния театър, Учебния театър на НАТФИЗ, ДКТ „Иван Димов” - Хасково, театрите от Плевен и Стара Загора са селектирани в програмата на 17-тата „Сцена”.
◊ ОЩЕ В ПРОГРАМАТА
Три са международните гостувания – със съдействието на главния спонсор козметична компания „Роза Импекс” в Пловдив идва Киевският академичен театър за драма и комедия на левия бряг на река Днепър със спектакъла „Дните отлитат с вятъра”, ще гледаме и представленията на Театрална къща - Прага („Другата смърт на Жана Д`Арк”) и Мало театро - Будапеща („Зебра”).
Две вечери са посветени на музиката и театъра – на 16 септември е спектакълът „Едит Пиаф” на Мария-Елена Инфантино и Георги Славчев, а на 23 – празникът е с изпълненията на Мая Новоселска и Антони Дончев. И двете събития са на Камерната сцена на Драматичния театър.
Богата съпътстваща програма ще зарадва гостите на фестивала. Пред Общината ще бъдат експонирани уникални театрални плакати, които са част от предварителната селекция на Седмото международно триенале на сценичния плакат. На традиционната открита сцена пред театъра ще гледаме представления на театър „Трио”. На пиратския кораб от спектакъла „Островът на съкровищата” ще има демонстрации на учениците от специалност „Грим и перуки” в Националната гимназия за сценични и екранни изкуства. Ще има ревю на ренесансови костюми. В двора на театъра ще се играе спектакълът „Ла” на Рашко Младенов и Константин Цеков от ФСБ. Уъркшоп ще води актьорът Валентин Танев.
Мотото на тазгодишната „Сцена” е „Театъра: Хоризонта”.
Най-четени статии:
-
Основното приложение за комуникация в украинската армия се срина в…
-
Президентът на САЩ свали маската си и заяви, че с…
-
С настъпването на нощта, мониторингови ресурси съобщиха за „размяна на…
-
Лондон знае нещо за плановете на руското командване. Британското разузнаване…
-
Депутатът Колесник посочи украински обекти, които никога няма да бъдат…
-
Октомври стана рекорден месец за дезертьорство от частите на ВСУ…
-
Ситуацията в Сахел далеч не е стабилна. На…
-
Норвежката армия е обвинена във връзки с нацистите на киевския…
-
Кремъл започна принудително и частично мобилизиране на запасняци като част…
-
Полският премиер Доналд Туск заяви, че геополитическото бъдеще на страната му в…
от нета
-
Когато времето започне да застудява, е изключително важно да осигурите…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес ще усетите…
-
Гущеров също разкри жената до себе си – да не…
-
Снегът вече не пада така, както го помним. Не просто…
-
Дълго пазени тайни от съветската епоха излизат наяве, след като…
-
Емоционално доста връзки приключват много преди официално да се разпаднат.…
-
Известният холивудски актьор Джордж Клуни сподели тайната на силния брак…
-
Петгодишно дете може да се научи да плува на три…
-
Холивудският актьор Пиърс Броснан се е помирил с осиновения си…
-
Трилърът „Балада за дребен играч“ излезе в Netflix на 29…
