Мултимедийното списание Public Republic, с подкрепата на Немско-българското дружество в града и Дружеството за българо-немски икономически и културни връзки (Германия), обяви литературен конкурс, посветен на 150 години от рождението на Алеко Константинов (1863-1897). Темата на пътеписа, по която участниците могат да пишат до 15 септември 2013 г., е „Где е земният рай?”.
„Днес, 150 години след раждането на Алеко Константинов, си припомняме неговата страст да пътува, желанието му да опознава нови места и народи, да ги сравнява с българската действителност от края на ХІХ в.”, казва проф. д.ф.н. Милена Кирова, председателка на журито на литературната надпревара. „Писателят обича природата и описва възторжено нейната красота, но в същото време с внимателен, понякога и безпощаден поглед преценява социалната обстановка и нравствеността на хората, заобиколени от нея, най-вече в големите градове.
Този конкурс на Public Republic се опитва да припомни и - доколкото е възможно - да възроди духа на Алековото наблюдение, способността да обичаш природата и хората, но в същото време да бъдеш наблюдателен към проблемите и конфликтите в техния начин на живот. Обект на описание могат да бъдат различни места в България и целия свят. Важното е да притежавате чувство за хумор, критична наблюдателност и себенаблюдателност. Пътеписите не трябва да надхвърлят обем от 1200 думи.” - допълва известната българска специалистка по литературна история и критика.
Според регламента, в конкурса може да участва всеки желаещ само с един пътепис. Задължително условие е текстът да не е публикуван в печатно или интернет издание. Крайният срок за изпращане на текстовете е 15 септември 2013 г. (включително), като ще бъдат приемани до 24.00 ч. на 15 срещу 16 септември.
Имената на наградените ще бъдат обявени на 25 септември 2013 г.
Изискванията към участниците:
1. Изпратете e-mail до редакцията (
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
) с два прикачени файла. В полето
2. Първият прикачен файл трябва да съдържа пътеписът (като .doc с обем до 1200 думи), с който участвате в конкурса.
3. Върху самите текстове не трябва да има никакви лични отличителни знаци (име, потребителско име, автограф, лого и т.н.).
4. Във втория прикачен файл (като .doc) трябва да бъде изпратена попълнена съответната форма за участие, която може да изтеглите от сайта public-republic.com.
5. Конкурсът за пътепис на тема „Где е земният рай?” на мултимедийното списание Public Republic е за авторски творби и можете да участвате само с текстове, на които самите Вие сте автор. Изпращането на чужди произведения за конкурса е недопустимо и е свързано с юридическа отговорност. С изпращането на кандидатурата си, участникът дава изричното си съгласие с това условие, както и с условието текстовете му да могат да бъдат публикувани в online и печатни издания на Public Republic.
6. В рамките на 48 часа, всеки от участниците в конкурса, ще получи на електронната си поща e-mail, че текстовете и необходимите данни са пристигнали успешно на редакционния адрес. В случай, че сте пропуснали да изпратите необходимите файлове, също ще получите e-mail с молба да допълните вече изпратеното.
Текстовете ще бъдат оценявани от авторитетно жури.
Отличията:
Първа награда - електронен четец;
Втора награда - две нощувки със закуска и вечеря в петзвездния хотел „Премиер” в Банско;
Трета награда - електронни книги на Милена Кирова, Кристин Димитрова, Здравка Евтимова, Елин Рахнев и Керана Ангелова от издателство Public Republic Publishing.
Авторите, отличени на първите три места, ще получат грамоти и ще бъдат издадени в електронна книга - юбилейно издание на Public Republic.
Най-четени статии:
-
Задачите на новия съвет са своевременно да рестартира управлението на…
-
Европейският съюз и Съветът на Европа се сблъскват с недостиг…
-
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп е настояла да се…
-
Русия обяви, че нейните войски са навлезли в град Покровск…
-
Американската авионосна ударна група на самолетоносача "Джералд Форд" навлезе във…
-
Украински лекари съобщиха, че се регистрират случаи на газова гангрена.…
-
В източната част на Запорожска област линията на отбрана на…
-
По случай 107-ата годишнина от Примирието от 1918 г., този…
-
През следващите седмици предполагам, че най-вероятно Сергей Лавров ще бъде…
-
Основното приложение за комуникация в украинската армия се срина в…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Финансовите…
-
Първият руски антропоморфен /човекоподобен/ робот с изкуствен интелект, Aidol, загуби…
-
Американският рапър и музикален продуцент Шон „Пи Диди“ Комбс е…
-
Американската актриса Сидни Суини разкри подробности за строгия режим, който…
-
Принц Уилям призна, че разговорите с децата му за заболяването…
-
Холивудски звезди, сред които Кейт Бланшет и Крис Пайн, ще…
-
Преди часове кортеж с коли на НСО с лампи и…
-
Предстоят нови обвинения за младежите, пребили директора на полицията в…
-
Пране до дупка с Ана-Шермин и Красимир се очертава в…
-
Д-р Ненад Цоневски, който в неделя по обяд безжалостно прегази…
