Иван Върбанов
„Травъл тв“ – първата телевизия за приключения, туризъм и пътешествия в Източна Европа, обяви старта на медийния си проект „Това е България“. Поредицата от тематично разделените 12 документално-художествени филма е с продължителност 27 минути за всеки един и има за цел да покаже различните аспекти от културата, бита, историята, архитектурата и природата на страната ни. Продукцията, която включва повече от 850 локации из страната, е предназначена не само за чужденците, но и за българите както в чужбина, така и у нас. Сериозното и отговорно начинание има изключителната подкрепа на общините, държавните институции и бизнеса в лицето на ЮНЕСКО, МВнР, МИЕТ, Държавната агенция за българите в чужбина, Българската агенция за инвестиции, МК, МОСВ, МОМН.
Продуцентът „Травъл тв“ ще произведе и един 90- минутен пълнометражен филм, събрал най-значимото от сериите в едно, за да се създаде видеокаталог на България, който да е своеобразна следа за днешното време, с послание към бъдещите поколения.
Специално за „Класа“ изпълнителният директор на „Травъл тв“ Румен Димитров коментира: „Телевизията е в аналогичен формат на „Дискавъри“. Ако има една дума, с която да се характеризира „Травъл тв“, тя е позитивизъм. Ние сме 6-а година на пазара. Каналът е специализиран в производството на представителни художествено-документални и имиджови филми.“
Румен Димитров обяви, че от началото на месец февруари стартира и трети тв канал на „Травъл тв“ - Community TV, от който зрителите ще получават ясна картина за живота на своите сънародници, които не попадат във фокуса на класическите „големи телевизии”.
Всеки филм в рамките на проекта „Това е България“ ще има своята индивидуална премиера към момента на финализирането си, на място, което кореспондира с тематиката на серията. Голямото представяне на целия медиен проект ще бъде в София и Брюксел по време на честванията на националния ни празник през 2012 г.
„Целият видеокаталог ще бъде придружаван и от печатно тяло на основните европейски езици и руски, в който ще бъдат идентифицирани всички заснети обекти. Посланието ни е, че България е едно прекрасно място за живеене, с невероятна култура и красота и много пластове цивилизация, които трябва да бъдат почувствани“, обобщи Румен Димитров.
Най-четени статии:
-
Полша не възнамерява и не планира в бъдеще да изпраща…
-
Австралийският гражданин Кейлъб Лист, който се е сражавал на страната…
-
Социалистическата партия на албанския премиер Еди Рама е спечелила над…
-
Градовете в Сирия се изпълниха с празнуващи късно снощи, след…
-
Еманюел Макрон е готов да се обади на руския президент…
-
Русия няма да признае "нелегитимното" решение на Съвета на Международната…
-
Москва нападна Макарон за исканото 30-дневното примирие в Украйна, предложи му "да си носи салфетка"Председателят на комисията по международни въпроси на Държавната дума и…
-
Пентагонът смята, че е възможна пряка конфронтация между САЩ и…
-
Техеран предлага създаването на консорциум от страни от Близкия изток…
-
На 14 май 1948 г. Израел се обявява за независима…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят Ви…
-
Истината е, че не получаваме достатъчно информация за това как…
-
Със златно 18-каратово колие се изфука дъщерята на Румен Радев…
-
Украинската инфлуенсърка Алена Омович отново разпали социалните мрежи с нова…
-
Ново проучване на френски учени установи кои са плодовете и…
-
Глория се е разделила с младото си гадже Добромир, мълви…
-
Акция на столични ченгета в благоевградския квартал "Еленово" приключи с…
-
55-годишната българка, заподозряна от гръцката полиция във връзка със смъртта…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Сутринта Ви настройва…
-
Да бъдеш родител е едно от най-великите приключения в живота.…