Летящата Козила призна за ГЕРБ: Хич няма да ни е лесно на местния вот

„Дошло е време за реформи и не е сега моментът да се правят решения „на парче”. Това заяви депутатът от ПП-ДБ Елисавета Белобрадова пред Нова.

 

 

Летящата Козила коментира актуалната  декларация с призив към ВСС да спре процедурата по избор на нов главен прокурор до тежката дума на Конституционния съд и до окончателното приемане на предвижданите промени в Конституцията, са внесли в парламента депутати от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС.

Има мнение от членове на ВСС, че би могло този избор да бъде удължен. „За нас е важно да имаме конституционна реформа и проект, който да покрива обективно всички промени, които искаме да постигнем. Важно е този проект, когато бъде внесен в парламента, да отразява всички промени, които искаме да бъдат заложени в Конституцията.

За отношенията ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС тя каза: „ние имаме дълбоки различия, но имаме да свършим работа за България. На никого не му е приятно, ние сме професионалисти, имаме да свършим важни неща”.

Като конкретни задачи тя изброи влизане в Шенген, влизане в еврозоната, отделяне на България от руското влияние. „Трябва да знаем, че ако се фокусираме върху тези задачи, ще можем за известно време различията ни да минат на втори план”, допълни Белобрадова.

Станете почитател на Класа