32-годишният Борис Богданов, който беше пребит до смърт пред дискотека в Гоце Делчев, е бил погребан в родната Монтана, а органите му, по решение на близките му, са били дарени за донорство. С тях са спасени три човешки живота с извършени две бъбречни и една чернодробна трансплантация.
Младият мъж беше намерен на 4 януари в кома и с тежка черепно-мозъчна травма на паркинга зад Дома на културата, който е в близост до дискотека "DOPE", бившата "Бандера Роса". Два дни по-късно той здъхна в болница "Токуда", пише Инфомрежа.
След смъртта му се разбра, че е бил от Монтана, но в Попово имал жилище и строителна фирма.
Според вече изясняващите се причини за посещението на Богданов в Гоце Делчев стана ясно,
че той е бил в града в служебна командировка. Пристигнал в Гоце Делчев в първия работен ден след новогодишните празници по служебни дела и имал уговорена среща със задържаната в хода на разследването група от село Сатовча.
От дискотеката са категорични, че мъжът от Монтана през цялата вечер е бил на масата на мъжете от Сатовча. Пили са доста, след което се скарали и охраната ги помолила да напуснат заведението и да разрешат спора си навън.
Според задържаните не е имало ръкопашен бой. Саморазправата се изразявала в блъскане, при което Бисер Богданов паднал и най-вероятно така е получил тежката си черепно-мозъчна травма.
Така се потвърди информацията от медиците от гоцеделчевската болница, че не са установени следи от насилие и побой по тялото на 32-годишния мъж. В ареста на РУП - Гоце Делчев се озоваха и бяха разпитани всички от компанията на Богданов във фаталната нощ, трима от които бяха освободени след изтичането на 24-часовото им полицейско задържане. Мярката бе удължена на 72 часа за останалите двама - 18-годишният Филип Филипов и 20-годишния Веселин Джилджов, за доразследване и до излизането на резултатите от аутопсията на трупа.
При съдебномедицинската експертиза е било установено, че починалият млад мъж е имал старо заболяване, изразяващо се в мозъчен хематом.
Заболяването се активирало и причинило смъртта му в резултат на падането му при скандала със сатовчанската група младежи. Срещу освободените Филип Филипов и Веселин Джилджов ще бъде повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост със смекчаващи вината обстоятелства, а именно болестта на починалия.
Най-четени статии:
-
Полша не възнамерява и не планира в бъдеще да изпраща…
-
Австралийският гражданин Кейлъб Лист, който се е сражавал на страната…
-
Социалистическата партия на албанския премиер Еди Рама е спечелила над…
-
Градовете в Сирия се изпълниха с празнуващи късно снощи, след…
-
Еманюел Макрон е готов да се обади на руския президент…
-
Русия няма да признае "нелегитимното" решение на Съвета на Международната…
-
Москва нападна Макарон за исканото 30-дневното примирие в Украйна, предложи му "да си носи салфетка"Председателят на комисията по международни въпроси на Държавната дума и…
-
Пентагонът смята, че е възможна пряка конфронтация между САЩ и…
-
Техеран предлага създаването на консорциум от страни от Близкия изток…
-
На 14 май 1948 г. Израел се обявява за независима…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Денят Ви…
-
Истината е, че не получаваме достатъчно информация за това как…
-
Със златно 18-каратово колие се изфука дъщерята на Румен Радев…
-
Украинската инфлуенсърка Алена Омович отново разпали социалните мрежи с нова…
-
Ново проучване на френски учени установи кои са плодовете и…
-
Глория се е разделила с младото си гадже Добромир, мълви…
-
Акция на столични ченгета в благоевградския квартал "Еленово" приключи с…
-
55-годишната българка, заподозряна от гръцката полиция във връзка със смъртта…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Сутринта Ви настройва…
-
Да бъдеш родител е едно от най-великите приключения в живота.…