Аржентина прегази Южна Корея с 4:1

Кейптаун, ЮАР /КРОСС/  Аржентина постигна втора победа на Мондиал 2010. Соченият за един от фаворитите на световното в Южна Африка заслужи определението, след като спечели с 4:1 срещу симпатичния отбор на Република Корея във фантастичен мач от втория кръг на група "В", съобщава НовСпорт. Гонсало Игуаин се превърна във фаворит за голмайсторския приз, след като наниза хеттрик в може би най-красивия мач от началото на най-големия спортен форум в света. Лео Меси този път бе на много високо ниво, като градеше всяка една потенциална опасност за азиатската врата. Корейците пък нито за миг не се предадоха и при 0:2 успяха да намалят аванса на далеч по-класния си съперник, който не остави съмнения в превъзходството си и заслужено стигна до убедителния успех.

Отборът на Диего Марадона успя да стигне до ранен аванс в 16-ата минута, когато Парк Чу Йон си отбеляза автогол. "Гаучосите" покачиха на 2:0 при нов свободен удар в 33-ата минута, но точно преди почивката Ли Чун Йон намали на 1:2 и остави развръзката за второто полувреме. С два гола на Игуаин в последните петнайсет минути аржентинците взеха категорична победа и почти сигурно ще играят на осминафиналите. Това може да бъде узаконено още днес, ако двубоят между Нигерия и Гърция от 17:00 ч завърши наравно.

Аржентина: Ромеро, Хонас, Демикелис, Самуел (23-Бурдисо), Хайнце, Родригес, Масчерано (к), Ди Мария, Меси, Тевес (75-Агуеро), Игуаин (80-Агуеро).
Селекционер: Диего Армандо Марадона

Република Корея: Джун Сун Рион, О Беом Сеок, Чо Йон Хюн, Парк Джи Сун (к), Ким Джун Во, Парк Чу Йон (81-Ли Дон Гок), Ли Юн Пьо, Ли Юн Со, Ки Сун Юен (46-Ким Нам Ил), Ли Чун Йон, Йеом Ки Хун.
Селекционер: Хю Юн-Мо