С промяна в общите условия за дейността на електроразпределителното дружество ЧЕЗ се предвижда увеличаване на периода за обжалване на сметка от страна на клиентите и повишаване на компенсациите за спиране на тока. Предложенията за промени в общите условия бяха представени на открито заседание на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.
От 30 на 90 дни да се удължи срокът, в който клиенти могат да подават възражения срещу сметките си за ток, предвиждат предлаганите промени. Досега за първите 12 часа без ток по вина на електроразпределителното дружество клиентите на ЧЕЗ би трябвало да получат 20 лв. компенсация, а за всеки следващи 12 часа - по 10 лв., коментира Огнян Нечев - директор на направление "Регулация" в "ЧЕЗ България". Сега се предлага за първия период от 12 часа компенсацията да е 30 лв., а за всеки следващ период от 12 часа - по 20 лв. , посочи той. Промените предвиждат и връщане на надвзети суми със законовата лихва. ЧЕЗ е съгласно с промяната, ако надвзетите суми са по вина на ЧЕЗ при грешка във фактурата.
Промяната на общите условия бе наложена от подавани от клиенти на ЧЕЗ жалби и тези промени целят да се подобри обслужването, посочиха членове на ДКЕВР. Предстои на 19 април на закрито заседание ДКЕВР да одобри окончателно предлаганите промени. Информация на BTV.
/БГНЕС/
Най-четени статии:
-
Напрежението между Азербайджан и Русия ескалира през последните дни, което…
-
Руски войник, заловен от украинските сили на фронта в Украйна,…
-
Повече от 80 палестинци бяха убити в резултат на ударите…
-
Украинският президент Володимир Зеленски изключи възможността за руски десант в…
-
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш призова за реформиране на…
-
Ръстът на националния дълг на САЩ излезе извън контрол, а…
-
Руският президент Владимир Путин участва в срещата на върха на…
-
Иран ще бъде обявен за една от най-големите заплахи за…
-
Политическата борба в украинското правителство става все по-ожесточена и това…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече пред репортери плановете на…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
През следващите дни прогнозите за времето вещаят гореща вълна, която…
-
Принц Хари и Меган Маркъл са прекратили отношенията си с…
-
Мел Би се омъжи за годеника си - фризьора Рори…
-
Майкъл Дъглас, който гостува на филмовия фестивал в Карлови Вари…
-
Дейвид Шарве напусна Холивуд преди близо две десетилетия и няма…
-
Кралят на поп фолка Азис за пореден път вдигна градусите…
-
Джеси Джей откровено сподели пред своите последователи, че съжалява, че…
-
В новия епизод на подкаста „Храмът на историите“ с водещ…
-
На днешния ден, 7 юли, православната църква чества Света великомъченица…