Повече от седем сигнала в последните няколко години са подадени за източване на металургичния комбинат "Кремиковци", като по тях не са предприети никакви действия. Това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов в Пазарджик.
Жалбите са подадени в Пето РПУ и касаят конкретно известните като братя Дамбовци. Това, което мога да кажа е, че в основата на източването на "Кремиковци", както и в дейността на "Октопода" е Алексей Петров, каза Цветанов. Имаме над 25 свидетели за извършената дейност от "Октопода" и в кратки срокове ние ще съумеем да получим необходимата информация и в съдебна фаза да докажем съпричастността на всички лица, които са се занимавали с пране на пари, допълни министърът. По думите на Цветан Цветанов "Октоподът" е действал навсякъде - в МВР, ДАНС, съд, прокуратура. В момента работим ежедневно за неутрализирането и документирането на престъпна дейност и съпричастност на служители на МВР към организираната престъпност и извършването на несвойствени дейности. Дори и днес има задържан редови полицай от Етрополе, който се е занимавал с лихварство, посочи министърът на вътрешните работи. Ще бъдем безкомпромисни към подобни дейности, както и ще настоявам активно да се работи в системата на МВР за подобряване на разкриваемостта на икономическата престъпност по места, каза Цветанов.
По-късно на брифинг министър Цветанов заяви, че взаимодействието между МВР, прокуратурата и съда в област Пазарджик е на много добро работно ниво. За разлика от други маста в страната, където често нишката между тези институции се къса в отделните етапи на разследванията, в Пазарджик нещата се осъществяват доста добре, каза Цветанов. След запознаване с годишния отчет на Областната дирекция на МВР–Пазарджик министърът на вътрешните работи оповести и данните за полицейските разследвания, според които през 2009 година на разследващите полицаи в Пазарджишко са били възложени 4400 дела, от които 3665 досъдебни производства, 436 бързи производства и 299 незабавни производства. Приключени са 1725 дела. Министърът отчете и позитивната тенденция, че ОД на МВР-Пазарджик продължава да е на първо място в страната по образувани незабавни полицейски производства и на четвърто по образувани бързи производства.
Днес следобед министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов и генералният комисар на МВР Калин Георгиев ще присъстват на годишния отчет-анализ на дейността на Областната дирекция на полицията в Пловдив.
/БГНЕС/
Най-четени статии:
-
Иранските власти заявиха, че израелските атаки, някои от които бяха…
-
Дейността на този университет е насочена към подкопаване на териториалната…
-
Новината разтревожи елита – така политическите анализатори реагираха на смъртта…
-
Трима души са загинали в резултат на нападение на Въоръжените…
-
ФБР е започнало наказателни проверки срещу бившия директор на ЦРУ…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви във вторник, че не…
-
Руският диктатор Владимир Путин убива твърде много хора, затова САЩ може…
-
Руските сили използват дронове и ракети, за да извършат двойна…
-
Участието на Северна Корея във войната в Украйна става все по-видимо,…
-
Изpaeлcĸият peзepвиcт Зaĸ Бepгepcън ce чyвcтвa пpинyдeн дa дeйcтвa, ĸoгaтo…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Шейх Мактум бин Мохамед бин Рашид Ал Мактум, заместник-владетелят на…
-
Светлана Гущерова излъгала, че Християн я е биел и заплашвал.…
-
Когато става въпрос за романтични взаимоотношения, несигурността може да се…
-
Мнозина вярват, че могат да разпознаят лъжеца по езика на…
-
Град в американския щат Върмонт се опитва да се справи…
-
Шокираща трагедия разтърси малкото село в Турция, след като 19-годишен…
-
Шон „Диди“ Комбс беше посрещнат с аплодисменти на крака от…
-
Повечето от опитните шофьорите знаят, че когато автомобилът има специфична миризма, то…
-
Ценни съвети как правилно да изберем качествен и натурален колбас,…